בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות לעסקים גדולים - מה חשוב לדעת?

אם אתם בעלי עסק עם מחזור שנתי של עד 100 מיליון שקלים, דעו שאתם זכאים להגיש בקשה לקבלת הלוואות לעסקים גדולים באמצעות פנייה לקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. מדובר על קרן הפועלת בערבות המדינה, שעד היום העניקה מעל 4 מיליארד שקלים.

מדוע כדאי לכם לפנות לקרן בערבות מדינה ולא לפתרונות המימון המוצעים על ידי הבנקים?

על פי השוואות שנערכו בין פתרונות המימון המוצעים על ידי הבנקים השונים לבין פתרונות המימון המוצעים על ידי הקרן לסיוע לעסקים נמצא שבמקרים רבים תנאי ההלוואה והסיוע שתקבלו מקרן הסיוע יהיו הרבה יותר עדיפים ולטובתכם מאשר התנאים שיוצעו לכם בבנקים.

מעוניינים להגיש בקשה לקרן הסיוע על מנת להתחיל תהליך של גיוס הלוואות לעסקים במצוקה או הלוואות לעסקים בהקמה? מעולה! רק קחו בחשבון שיש מספר דברים שעליכם לדעת בטרם תגישו את הבקשה.

יש לכם עסק גדול? אתם זכאים להגיש בקשה להלוואה של עד 8 אחוזים ממחזור ההכנסות של השנה הקודמת

הקרן להלוואות מסייעת להמון עסקים קטנים ובינוניים לקבל הלוואות בערבות מדינה בגובה של עד 500 אלף שקלים. יתרה מזאת, אותה הקרן גם מסייעת לעסקים גדולים עם מחזור ההכנסות בגובה 25 עד 100 מיליון שקלים בשנה. עסקים אלו זכאים לקבל הלוואה גדולה יותר שהגובה שלה הוא עד 8 אחוזים ממחזור ההכנסות של השנה הקודמת בה העסק שלהם היה פעיל.
לדוגמה, אם מחזור ההכנסות של העסק בשנה הקודמת עמד על 30 מיליון שקלים, אז אפשר לבקש הלוואה בגובה של 2.4 מיליון שקלים!

עוסקים בייצוא? אתם יכולים לקבל הלוואה של עד 12 אחוזים ממחזור ההכנסות של השנה הקודמת

קרן הסיוע פועלת מטעם משרד האוצר ועל מנת לעודד עסקים שעיקר פעילותם היא ייצוא, היא מעניקה להם יותר אשראי. מה הכוונה? לדוגמה, אם היקף היצוא השנתי הוא מעל 250 אלף דולר, אז אותם עסקים זכאים להגיש בקשה לסיוע מטעם הקרן בסכום של עד 12 אחוז ממחזור ההכנסות של השנה הקודמת. כמובן מדובר אך ורק על הכנסות שהיו מחוץ למדינת ישראל.

תנאי הכרחי להגשת הבקשה הוא הצגת דוחות כספיים ומאזן מבוקר (במידה ויש לכם חברה גדולה)

על מנת להגיש את בקשת הסיוע בהצלחה ועל פי הדרישות, יש גם להציג דוחות כספיים של העסק מהשנים הקודמות. אגב, אם אתם מנהלים עסק עם מחזור הכנסות שנתי בגובה של למעלה מ-25 מיליון שקלים בשנה, אז גם תצטרכו להציג מאזן מבוקר של השנה הקודמת. כל עוד לא תציגו מאזן כזה או שאין עדיין אחד ברשותכם, אז אין כל טעם בהגשת בקשה לסיוע דרך הקרן, זאת משום שבקשה זו עשויה להידחות עוד בתחילת התהליך.

הגישו את הבקשה לקרן הסיוע מבעוד מועד

רצוי מאוד להגיש את הבקשה לסיוע, כמה שיותר מהר. מדוע? זאת משום שיש שיתוף פעולה בין הבנקים לקרן הלוואות לעסקים בערבות מדינה והכספים הנמצאים בקרן נגמרים מהר מאוד. אל תהיו שאננים, הגישו את המסמכים הרלוונטיים ומלאו את הבקשה כמה שיותר מוקדם. כך תוכלו לדעת שעשיתם הכל על מנת לקבל את הסיוע הנדרש לכם.

עדכון אחרון: 5/11/2020 10:49:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: