בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

ממה להיזהר בלקיחת הלוואות לעסקים במצוקה ולאחר לקיחת ההלוואה

לפני שנתחיל לצלול עמוק לתוך הפרטים ולפני שנעסוק באיזו הלוואה כדאי לקחת ומתי, נמליץ בראש ובראשונה שבשעת מצוקה עסקית או כלכלית לא לקבל החלטות פזיזות.


הלוואות לעסקים במצוקה - לא לקבל החלטות פזיזות

 פעמים רבות, בקשת הלוואות לעסקים במצוקה עסקית או כלכלית, נראית כמו האופציה המהירה, הקלה והפשוטה ביותר לטובת "החייאת" העסק והצלתו. גורמים רבים יכולים להפעיל עליך כבעל העסק לחץ רב, אך עליך לזכור כי לקיחת הלוואות לעסקים עלולה גם להוות החלטה שגויה, שתוביל להחמרת המצוקה בה העסק נמצא אף יותר. אנחנו כאן על מנת למנוע מצב כזה וללוות אותך לאורך הדרך.

כדאי להיזהר, ממה ואיך?

הבעיה עצמה מוכרת, העסק נמצא במצוקה ועליך מופעל לחץ מכלל הגורמים - הבנקים, המשקיעים, הספקים והעובדים. כולם מחפשים את הפתרון המהיר ביותר, ובעת עליית מפלס הלחץ, גם בעל העסק עשוי לטעות.
בשלב גיוס הלוואות לעסקים, אנו נמליץ לעצור, לנשום עמוק ולהעמיק בכל הצעה שמקבלים. לא לקבל את האפשרות הראשונה בגלל הלחץ בו נמצאים, ובמקביל להמשיך ולבחון הצעות תוך הבנה שעדיף להשתמש בהלוואה כפתרון ארוך טווח ולא כ"פלסטר" זמני.

  • עוד לפני גיוס ההלוואה, עליך להבין ולהבטיח שימוש נכון בה. לדעת היטב למה כספי ההלוואה עתידים לשמש ולמפות את תהליכי הוצאת הכספים הללו. כך, כבעל עסק, תוכל לדעת האם לקיחת הלוואה אכן תוציא את העסק מהמצוקה בו הוא נמצא. מיפוי מדויק וממוקד של הכספים, הבנת המצוקה הכלכלית של העסק וביצוע החשיבה הזו על אף הלחץ הכבד - כל אלו יוכלו למנוע התדרדרות עסקית נוספת והחמרת המצב.
  • תוך קבלת ההצעות להלוואה, יש לזכור כי גורמים רבים הם אלו שישפיעו על עתיד העסק: מסלול ההחזרים, הריביות, לוחות הזמנים וכד'. יש לבחור בקפידה את ההלוואה הנלקחת, ולנסות למצוא כזו שתתאים בצורה המרבית והנוחה ביותר למצב בו העסק נמצא. כך לדוגמא, הגשת בקשת הלוואות בערבות מדינה יכולה להוות אפשרות מצוינת עקב כך שהמדינה ערבה לחלק גדול מההלוואה, מסלול ההחזרים מתפרס על פני זמן ארוך יחסית (5 שנים) וכן מסלול הריביות נוח יחסית לעומת הלוואות מסוג אחר.
  • במידה ומצאת הלוואה שמתאימה לצרכים ועתידה להוציא את העסק ממצוקה, ואף נדמה כי העסק חוזר לעמוד על רגליו ולהמשיך להתקדם, יש לזכור לא להיכנע לפיתויים ולהמשיך להשתמש בכספי ההלוואה בתבונה ולהימנע ממצב חוזר בו חוזרים למצוקה עסקית או כלכלית. תהליך ליווי, בקרה ועמידה בתנאי ההלוואה בצורה מסודרת יוכלו להבטיח עתיד עסקי מוצלח יותר.

אנחנו כאן לשירותך!

צוות המומחים שלנו באפק ביז הוא הצוות אליו תרצה לפנות בכל עת ובכל שלב מאורח חייו של העסק שלך. אנחנו מבינים את הלחצים המופעלים מכלל הגורמים, אך דווקא כגורמים חיצוניים המגיעים עם ידע וניסיון נוכל להסתכל על התמונה הרחבה ובכך לעזור לך להעמיד את העסק בחזרה על דרך המלך ולמנוע כל מצוקה עתידית.
עם השירות של אפק ביז בליווי הלוואות לעסקים במצוקה יש על מי לסמוך. אנחנו נלווה אותך בכל השלבים, נעמיד יחד את יכולות העסק בהתאם למצב בו הוא נמצא, נבחן את תנאי ההלוואה על כל פרטיה - מסלולי ההחזרים, הריביות, לוחות הזמנים והמשמעויות הנוספות ולבסוף נבנה תוכנית עסקית שמטרתה תהיה לשלב בצורה האיכותית ביותר את השימוש בכספי ההלוואה אל מול התמיכה היום-יומית בעסק.

לסיכומו של עניין, דווקא בשלבי הלחץ אנחנו מוצאים לנכון להצביע על החשיבות בהתייעצות. יחד נמצא את האפשרויות הטובות ביותר בשביל עתיד העסק שלך, החל מפתרון המשבר ועד לצמיחה והתפתחות.

עדכון אחרון: 1/23/2020 11:21:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: