בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות חוץ בנקאיות לשכירים - למה ומתי כדאי לכם לקחת הלוואות?

קבוצה נוספת שלוקחת הלוואות חוץ בנקאיות מלבד בעלי עסקים, היא קבוצת השכירים. ההסבר לכך נעוץ בעובדה שהמשכורות של השכירים אינן מספיקות למימוש הצרכים השוטפים שלהם. מעבר לכך, ניתן לראות שימוש בהלוואות כמו הלוואות חוץ בנקאיות לשכירים בעיקר במקרים בהם יש צורך בביצוע של רכישות גדולות כמו קנייה של רכב, דירה, טיול לחו"ל וגם כשיש צורך במימון טיפול רפואי הכרחי. הלוואות או פתרונות מימון ניתן להשיג במספר דרכים. הדרך הראשונה היא מימוש של קרנות השתלמות ותכניות חסכון. הבעיה בכך נעוצה בעובדה שאנו משתמשים למעשה בכסף שאמור לשמש אותנו בעתיד. הדרך השנייה היא לבקש הלוואה באמצעות פנייה לבנק בו החשבון שלכם מתנהל או לפנות לבנק אחר המעניק הלוואות גם ללקוחות שאינם לקוחות הבנק ואילו הדרך השלישית היא פנייה לגופים שונים המספקים שירות הלוואות חוץ בנקאיות. קבוצה נוספת הנעזרת בהלוואות חוץ בנקאיות היא קבוצת בעלי העסקים. אלו יכולים להגיש בקשה ולהתחיל תהליך של קבלת הלוואות חוץ בנקאיות למימון עסק או קבלת הלוואות חוץ בנקאיות לעסקים. אותן ההלוואות יתרמו וייסעו לבעלי העסקים במידה והם חווים קשיים כלכליים הקשורים בהקמה, ניהול ותפעול שוטף של העסק.

הלוואות לשכירים - רק כשיש צורך כלכלי חיוני ולא ניתן לממש אותו באמצעות מקורות אחרים

אם יש לכם הוצאה גדולה ואין לכם כסף נזיל על מנת לממש אותה, אז ניתן לפעול באחת משתי הדרכים הללו. הדרך הראשונה, במידה וניתן לדחות את הרכישה או לבצע רכישה בסכום נמוך יותר, עדיף להימנע מלקיחת הלוואה גדולה. הדרך השנייה, במידה ויש לכם אופציה לקחת הלוואה והיא ניתנת לכם בתנאי החזר נוחים ועם ריביות נוחות והרכישה שאתם עומדים לבצע היא משמעותית וחיונית עבורכם, אז אפשר לשקול כן לקחת הלוואה.

מתי כדאי לשכירים לקחת הלוואה?

על מנת לענות על השאלה הזאת, יהיה לנו יותר קל להגיד מתי לא מומלץ לקחת הלוואה. לדוגמה, נניח שהתחלתם לעבוד במקום חדש ועדיין לא צברתם ותק ואתם לא יודעים מה הסיכוי שיפטרו אתכם, אז במקרה כזה, לא כדאי לכם לקחת הלוואה כי סביר להניח שאם יפטרו אתכם, יהיה לכם קשה מאוד להחזיר את ההלוואה כי לא תהיה משכורת קבועה. מצב דומה הוא מצב בו אתם לפני פרישה. גם כאן עדיף לא להסתכן ולקחת הלוואה ומדוע? כי כשתצאו לפרישה, המשכורת שלכם לא תהיה אותה משכורת כפי שעבדתם כשכירים ועל כן, גם כאן עשויה להתעורר בעיה בהחזרת ההלוואה. הזמן האידיאלי לקחת הלוואה הוא כאשר אתם צברתם ניסיון וותק במקום העבודה ועל פי ההערכות שלכם, הסיכוי לפיטורים הוא נמוך יחסית.

תנאי ההלוואה

נניח שמבחינת הזמן, אתם נמצאים בזמן נכון לקחת הלוואה. כעת השלב הבא יהיה לבדוק את תנאי ההלוואה המוצעת לכם. יש כלל ברזל לפי כדאי לפעול: "לוקחים הלוואה כאשר הריביות נמוכות וכאשר החזר ההלוואה יכול להשתלב יחד עם שאר ההוצאות השוטפות וההכנסות שלכם".
זה השלב בו עליכם לבדוק את גובה ההכנסות, ההוצאות וההחזר החודשי הצפוי ובהתאם לכך לבצע ניתוח מעמיק ולבדוק האם אכן תנאי ההלוואה טובים עבורכם ואתם יכולים להחזיר את ההלוואה.

אגב, את החזר ההלוואה החודשי, מומלץ שתכוונו למועד בו אתם מקבלים משכורת ומדוע? כך תהיו בטוחים שהחזר ההלוואה כבר ירד מהמשכורת והכסף שנשאר הוא זה שעומד לרשותכם והוא ינוצל על פי הצרכים והמטרות שלכם.

עדכון אחרון: 5/11/2020 10:37:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: