בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

סוגי הלוואות חוץ בנקאיות למימון עסק חדש

מתכננים עסק חדש? התכנית העסקית של מרבית העסקים מציגה, במרבית המקרים, חזון אופטימי מדי, המתבסס על עלות המוצרים או השירותים שתמכרו, והתמורה שתקבלו עבורם. אך חשוב לזכור כי לעתים לעסק לוקח זמן מה להתרומם ולשגשג, ויש גורם אחד המהווה חמצן לפעילות החדשה בתקופה זו - תזרים המזומנים שלכם.

הלוואות חוץ בנקאיותלכן, לפני הקמת החברה החדשה כדאי לבדוק את כל האפשרויות לגייס כספים שישמשו לקניית או השכרת המבנה בו תפעלו, לרכישת הציוד או חומרי הגלם, לפרסום השירותים או המוצרים וגם קצת רזרבה, על מנת שתוכלו להתחיל להגשים את החלום ללא לחץ מיותר.

האם להתבסס רק על הלוואות מהבנק?

רבים מתבססים על המסגרת הקיימת, על כרטיסי האשראי (שההתחייבויות עליהן בקרב מרבית המשפחות כבר קרובות מאד למסגרת שניתנה) והלוואות מהבנק. אך יש לזכור כי להלוואות מהבנק נוסף מחיר כבד. פעמים רבות מדובר בהלוואה אישית שרודפת אותנו גם במידה והעסק לא הצליח, הלוואה שדורשת מתן ערבויות (האם באמת תרצו לסכן את הבית על מנת  להקים את המאפיה עליה חלמתם?) והחזר התשלומים עליה אינו גמיש. הכירו את החלופות האפשריות - הלוואות חוץ בנקאיות.

הלוואות בערבות מדינה

הגורם הראשון המעניק הלוואות חוץ בנקאיות הוא מדינת ישראל. מתוך רצון לסייע לעסקים קטנים, המדינה מעניקה הלוואה עד 100,000 שקלים לצורך הקמת העסק או חיזוק פעילות קיימת. יש להגיש תכנית עסקית, ולהתמודד עם קצת בירוקרטיה, אך בסופו של יום תוכלו לקבל הלוואה בתנאים מועדפים. על מנת לקבל את ההלוואה כדאי להיוועץ בחברה המתמחה בנושא ומסייעת לכם לבנות את התוכנית העסקית, לאסוף את המסמכים הדרושים להגשת הבקשה ולצלוח את הניירת הרבה בדרך.

סוגי הלוואות חוץ בנקאיות, צילום: שאטרסטוק

קרנות של הסוכנות היהודית

 

גם הסוכנות היהודית הקימה מספר קרנות המסייעות לעסקים בתחילת דרכם, כאשר עיקר הפעילות מתרכז בעסקים הממוקמים בפריפריה, או בעסקים המשתייכים למגזרים הנחשבים לחלשים יותר כלכלית. חלק מהקרנות מתמקדות בגליל, בנגב ובבירת ישראל, ואחרות פונות לבעלי עסקים מהמגזר החרדי, הערבי, יוצאי קווקז, הקהילה האתיופית ועולים חדשים ממדינות שונות. לצד הלוואת הכספים, הקרן גם מעניקה ליווי מקצועי לניהול נכון של העסק לאחר תקופת ההלוואה.

קרנות של הבנקים

בוודאי תופתעו לדעת, אך לעתים גם הבנקים עצמם מציעים הלוואות חוץ בנקאיות. לדוגמה, בנק הפועלים עובד בשיתוף עם חברת הביטוח "כלל ביטוח" ומציע הלוואות לעסקים המגיעות לחצי מליון שקלים או עד עשרה אחוזים ממחזור ההכנסות השנתי של עסק קיים. הלוואה זו מתאפיינת ביתרון מיוחד שאינו קיים בהלוואות בנקאיות - אפשרות לדחות את התחלת החזר ההלוואה בשנה שלמה.

הלוואות למימון עסק חדש, צילום:שאטרסטוק

קרן שמש

 

קרן זו מיועדת ליזמים צעירים המתחילים עסק עד גיל 35, ודורשת שני ערבים. היא מעניקה עד 90 אלף שקלים, ואף דורשת הון עצמי העומד על 20% מגובה ההלוואה המבוקשת. גם קרן זו מעניקה תקופה מסויימת של גרייס (עד 90 יום), כאשר החזר ההלוואה מתבצע בריבית פריים.

קרן נתן

 

קרן זו מעניקה הלוואות לעסקים קטנים בתחילת דרכם המנוהלים על ידי תושבי ישראל. ההלוואה ניתנת עד 100 אלף שקלים ואינה מחייבת ערבים, הון עצמי או בטחונות כלשהם. הלוואה זו ניתנת לתקופה של עד חמש שנים, עם תקופת גרייס משתנה.

לסיכום, בתחום גיוס ההון לעסקים שלא במסגרת הבנק קיימות מגוון רחב של אפשרויות, כאשר במאמר זה הזכרנו רק חלק קטן מהן. מספרן של קרנות אלה גדל מדי שנה, והן מותאמות לסוג החברה שהקמתם מיקומה ואופיה. כמו כן, מומלץ לבחון האם יש בידכם ערבויות או חלק מההון העצמי, על מנת לפתוח צוהר למגוון רחב יותר של תכניות מימון.

עדכון אחרון: 2/11/2018 4:01:00 PM
מספר מדרגים:41 דירוג ממוצע:4.3
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: