בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

קרן הלוואות בערבות המדינה ב – 3 מסלולים לכל סוגי העסקים

בשנת 2001 הוקמה קרן הלוואות בערבות המדינה, שנועדה לסייע לעסקים קטנים ובינוניים מכל ענף פעילות לגייס הון לצורך הקמה, תפעול או פיתוח עסקים. הקרן סייעה כבר לעשרות אלפי עסקים להתפתח, ומציעה לכל יזם את האפשרות לקבל הלוואה בתנאים נוחים ומשתלמים.

את ההלוואות ניתן לקחת במסגרת 3 מסלולים

  1. מסלול הון חוזר – המסלול מיועד לבעלי עסקים, שמבקשים הלוואה לצורך פיתוח והרחבה של עסק קיים, כמו רכישת מלאי נוסף, מכונות או רכבים חדשים, הקמת סניף חדש וכדו'. על מנת לקבל את ההלוואה במסלול זה, נדרש בעל העסק להציג בטחונות בגובה 25% מגובה ההלוואה המאושרת יחד עם ערבות אישית של בעל העסק עד לפירעון מלא של ההלוואה.
  2. מסלול השקעה – המסלול מיועד לבעלי עסקים, שזקוקים למימון השקעה צפויה, או לכיסוי השקעה שכבר בוצעה לצורך הרחבת הפעילות העסקית. בדומה למסלול הקודם, מסלול הון חוזר, גם כאן הלווה מתבקש להציג ערבונות בגובה 25% מגובה ההלוואה המאושרת, אך נדרש להשקיע לכל הפחות 20% מתכנית ההשקעה.
  3. מסלול הקמה – המסלול מיועד ליזמים ובעלי עסקים, שמבקשים הלוואה לצורך פעילות שוטפת של העסק בשלבי הקמתו. הלווה נדרש להציג ערבונות בגובה 10% מגובה ההלוואה המאושרת עד 300,000 ש"ח. מעל סכום זה הוא נדרש להציג ערבונות בגובה 25% מגובה ההלוואה המאושרת יחד עם ערבות אישית של בעל העסק עד למועד הפירעון המלא של ההלוואה.

תנאי הסף לגיוס הון מקרן הלוואות בערבות המדינה

בעלי עסקים, שפונים לגיוס אשראי מקרן הלוואות בערבות המדינה נדרשים לעמוד בתנאים הבאים:

  • לעסק אין עיכובים / עיקולים, חובות שלא הוסדרו לרשויות או חובות פגומים לבנקים
  • לא מתנהלים כנגד העסק הליכי משפט והוצאה לפועל על ידי הרשויות או הבנקים
  • העסק אינו מצוי בתהליך של פירוק / הקפאה של הליכים / פירוק / הסדר נושים וכדו'
  • לעסק אין הוראות קבע שחזרו, צ'קים או חיובי אשראי שלא כובדו

על פי אילו קריטריונים נקבעים סכומי ההלוואה?

סכומם המקסימלי של הלוואות בערבות המדינה נקבע בהתאם לסוג העסק ובהתאם למפורט לעיל:

  • גובה ההלוואה המקסימלי עבור עסק קטן בהקמה הוא 500,000 ש"ח
  • גובה ההלוואה המקסימלי עבור עסק קטן או עסק בינוני , שלא בהקמה הוא 500,000 ש"ח או 8% ממחזור המכירות השנתי של העסק (הגבוה מביניהם)
  • גובה ההלוואה המקסימלי עבור עסק יצוא , שלא בהקמה הוא 500,000 ש"ח או 12% ממחזור המכירות השנתי של העסק (הגבוה מביניהם)

האם ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי?

כמובן! מילוי השאלון להגשת הבקשה די פשוט, וניתן למצוא ברשת מדריכים ושאלונים לדוגמה, שיסייעו לכל אחד להבין בקלות כיצד יש לעשות זאת. יחד עם זאת, יועץ פיננסי יכול לסייע בהכנת דו"חות מסודרים, ובייצוג בעל העסק כך שיגדיל את סיכוייו לקבל את ההלוואה אותה הוא דורש. כמו כן, יועץ פיננסי עסקי מתמחה בהכנת תכנית עסקית וכלכלית, שנדרש מבקש הבקשה להציג, ולכן מומלץ להיעזר בו.

על מנת לקבל את מרב הסיכויים להיענות בחיוב, כדאי להיעזר באיש מקצוע, שמכיר את הפרוצדורה ובקיא בהגשת בקשות וייצוג עסקים מול הקרן. כך גם תחסכו את הביורוקרטיה והטרחה, ותבטיחו לעצמכם שלא חסר שום פרט קטן.

אפק ביז מתמחים בייצוג לקוחות לצורך קבלת הלוואות מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. אנו מנוסים בניסוח ובבניית תכניות עסקיות ובהשגת החזרי ההלוואה האופטימיים ביותר ללקוחותינו. הניסיון במקרה זה בהחלט עושה את ההבדל.

עדכון אחרון: 10/31/2019 4:44:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: