בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

פתרונות מימון למשכנתאות

משכנתא יכולה להיות עניין מסובך למדי. מדובר למעשה בהלוואה שמטרתה רכישת נכס, אבל כזו שנהוג לקחת לפרקי זמן ארוכים מאוד, כגון 20 או 25 שנים; היא יכולה להיות צמודה למדד או לדולר, חלקה יכול להיות מוחזר לאחר שנים ספורות וחלקה רק בתום התקופה – בקיצור, משכנתא איננה נושא פשוט.

למרבה הצער, משכנתא היא גם דבר הכרחי עבור ישראלים רבים אשר לא מסוגלים לרכוש דירה בלעדיה. בחברה הישראלית ובכלכלה של ימינו משכנתא היא מצרך מבוקש על ידי רבים, אולם שיעור גבוה מן הזקוקים למשכנתא בדרך כלל יפנה בראש ובראשונה אל הבנק בו מתנהל החשבון הרגיל של המבקש. אחרים גם יטרחו לערוך סקר שוק קצר ולבדוק הצעות שונות בבנקים שונים, ויש גם כאלה שיבחרו לקחת את המשכנתא מגוף פיננסי חיצוני.

איך בוחרים מאיפה לקחת את המשכנתא?

צריך לזכור שמשכנתא היא אולי מוצר פיננסי מורכב, אבל היא עדיין סוג של מוצר. ממש כפי שאנו בוחרים היכן למלא דלק, באיזה סופרמרקט לעשות קניות ובאיזו חברת תעופה לטוס לחו"ל, כך אפשר לעשות עם המשכנתא: עושים סקר שוק, בודקים הצעות שונות מגופים שונים ומחליטים לפי הפרמטרים החשובים לכם. יש שיחליטו לפי גובה הריבית שיידרשו לשלם, יש שיקחו את המשכנתא שאפשר לפרוס לתקופה הארוכה ביותר וכדומה.

אפשרות אחרות היא להיעזר ביועץ משכנתאות או חברה לייעוץ משכנתאות. הם יכולים לסייע לכם לבחור את ההצעה הטובה ביותר מבין ההצעות שקיבלתם ואף לחשוף בפניכם אפשרויות נוספות שאתם, כאנשים שאינם בקיאים בתחום, אולי לא מודעים אליהן כלל. בין היתר, למשל, בעוד שבנקאי  לעיתים קרובות ישתמש במונחים פיננסיים כבדרך אגב, יועצי משכנתאות יוכלו להרחיב ולהסביר אותם גם לאדם הפשוט שאולי לא יודע זה מהם אובליגו, ריבית פריים או לוח שפיצר.

יתרונותיה של משכנתא חוץ בנקאית

היתרון הגדול שיותר של גופים חוץ בנקאיים, גם בענייני משכנתא אבל גם בכל הקשור להלוואות, הוא העובדה שהם מתחרים אלה באלה כך שמי שמרוויח בסופו של דבר הוא הצרכן. כל גוף ישאף לתת לכם את ההצעה האטרקטיבית ביותר בתנאים הכי טוב שאפשר.

זו גם אחת הסיבות בעטיין אדם שמבקש הלוואה מן הבנק ונתקל בסירוב – למשל משום שרמת ההכנסה שלו איננה גבוהה דיה – עדיין יש באפשרותו לפנות אל חברה המציעה פתרונות מימון חוץ בנקאיים ולקבל ממנה משכנתא שמתאימה לצרכיו וליכולותיו. עובדה זו נכונה גם עבור אנשים שכבר לקחו משכנתא אחת אך מעוניינים לקחת משכנתא שניה, או למחזר את המשכנתא הקיימת.

חשוב לציין גם שאין חובה לקחת משכנתא מלאה ממקור מימון אחד, אלא יש אפשרות לשלב מספר מקורות מימון. לדוגמה, אדם שלקח משכנתא מן הבנק יכול לקחת לאחר מכן גם הלוואה חיצונית בתנאים אטרקטיביים יותר ולהשתמש בה על מנת לכסות חלק מהמשכנתא הבנקאית.

עדכון אחרון: 7/7/2019 12:56:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: