בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

על השוני והדמיון בין קבלת הלוואה וקבלת משכנתא

קבלת הלוואהכולנו עובדים קשה, נשארים שעות נוספות בעבודה והכול במטרה שלא יחסר לנו דבר. עם זאת, יוקר המחיר מורגש היטב בישראל, בין אם זה ברמת חיי היום ויום ובין אם זה בבואנו לבצע רכישות משמעותיות כמו קניית רכב חדש או דירה. לכן ברור מדוע בסיטואציות הללו רוב האוכלוסייה פונה אל הבנק, או אל גורמים אחרים, במטרה לקבל הלוואה או משכנתא. עם זאת, האם עצרתם לבדוק מהם ההבדלים המהותיים ביותר בין משכנתאות ובין הלוואות? והאם אתם יודעים מהם תמהילי משכנתאות? על כך במאמר שלפניכם.

ההבדלים המהותיים בין משכנתאות ובין הלוואות

 

ישנם כמה הבדלים מהותיים בין הלוואות ובין משכנתאות שלקוחות יכולים לבקש מהבנק והם:

 

  1. בדרך כלל הלוואה מיועדת למטרות שונות ומגוונות כמו רכישת רכב, הלוואה לחגים, טיול משפחתי, שיפוץ וכדומה. לעומת זאת, משכנתאות לרוב מיועדות לרכישת דירה או בית פרטי.
  2. ההבדל השני נעוץ בגובה הסכום שכן במקרה של משכנתאות ניתן לראות תמהילי משכנתאות בסכומים של מאות אלפי שקלים, שכן המטרה היא רכישת דירה. לעומת זאת במקרה של הלוואות הסכומים הרבה יותר נמוכים כי המטרה שונה, כפי שהודגש לעיל.
  3. ההבדל השלישי הוא פרק הזמן שעליו נפרוס את ההחזרים וכמובן שבמקרה של המשכנתאות ההחזר יוכל להיות גם על פני שלושים שנה, בגלל הסכום הגבוה. לעומת זאת, בהלוואות ההחזר יהיה לרוב לאורך חמש שנים כי הסכום נמוך פי כמה.

 

באיזה תנאים תקבלו הלוואה?

 

במידה שאתם זקוקים היום להלוואה ולא למשכנתא, יש דבר אחד חשוב שאתם חייבים להבין וזו העובדה שחובה לברר את  תנאי ההלוואה. כלומר, זה שיש היום לא מעט גורמים כמו הבנקים השונים, חברות וגופים חוץ בנקאיים שמהם תוכלו לקבל הלוואות שונות זה נכון. עם זאת, האם בכל מקום כזה תקבלו את ההלוואה שלה אתם זקוקים באותם התנאים? כמובן שלא. ראשית, לכל גוף שיציע לכם הלוואה יש זכות לדרוש בטחונות אחרים, בין אם זה כולל ערבים שיחתמו עבורכם, שיעבוד של חיסכון וכדומה. שנית, כל גוף שילווה לכם כספים יוכל להציע לכם תנאי החזר שונים וזה הדבר החשוב ביותר לבדוק. האם אתם יכולים לעמוד בהחזרים החודשיים מבלי שזה יפגע באיכות החיים שלכם? על כמה עומדת הריבית שדורשים מכם לשלם? על פני כמה חודשים או שנים ניתן יהיה לפרוס את ההחזרים? חשוב לעשות בירור יסודי ביותר בנושא הזה כי לא כדאי לקחת הלוואה שאח"כ לא תוכלו לעמוד בהחזריה.

 

קבלת הלוואה

הלוואה לוקחים רק מגורם מוסמך

 

הדבר הנוסף, והחשוב לא פחות, הוא לבדוק היטב ממי אתם לוקחים את ההלוואה. זה שיש גורמים שונים שהיו שמחים לתת לכם הלוואה זה טוב ויפה אך אם מדובר על גוף שאינו מוכר ואינו עובד עם על האישורים הנדרשים, הרי שעדיף יהיה להתרחק ממנו. זה שאתם צריכים סיוע כלכלי הכולל הלוואות לעסקים או הלוואות חוץ בנקאיות זה טוב ויפה, אך אפילו אם מדובר בסך הכול על סיוע של 10,000 ₪, לא כדאי להסתבך. לכן כדאי להפנים שהלוואות בגבהים שונים לוקחים רק מגורמים מוסמכים כי אחרת אתם עלולים לסכן את עצמכם לחינם. 

עדכון אחרון: 12/30/2018 11:16:00 AM
מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: