בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

כל מה שאתם צריכים לדעת על מסלול קורונה בערבות המדינה לעסקים

משבר הקורונה משפיע על כל תחום בחיינו, והמשק סובל מכך באופן גורף. עבור בעלי העסקים המצב אף גרוע יותר, מכיוון שפרט לפגיעה בהכנסה ובתזרים המזומנים, עליו מתבסס קיומם, גם ההוצאות השוטפות, ביניהן שכירות, תשלומי ארנונה, החזרי הלוואות, ספקים ועוד מחסלות את המשאבים של העסק, האחריות על העובדים מעיבה על המצפון וגם סחורות שיושבות על המדף עלולות ללכת בסופו של דבר לפח (מוצרי מזון במסעדות ואולמות אירועים וכדו'). מסיבה זו המדינה פתחה מסלול קורונה בערבות המדינה לעסקים על מנת לאפשר לעסקים לשרוד את תקופת המשבר ולהקל במידת מה על ההתמודדות אתו.

מסלול קורונה בערבות המדינה – קריטריונים

על מנת לקבל זכאות למסלול קורונה, שנועד להעניק הלוואות בערבות מדינה לעסקים יש להציג את הקשר שבין התפרצות נגיף הקורונה לקושי התזרימי ולצורך במימון הון חוזר. פרט לכך, נדרשים מבקשי ההלוואה לצרף הצהרה חתומה על ידי עורך דין, בו מפורט הקשר התוצאתי שבין התפרצות נגיף הקורונה לצורכי התזרים של העסק, וכן צפי ותחזית שנתית של רווחים והפסדים חודשיים, שצפויים להיות בשנה הקרובה. עוד נדרש מהלווים, להציג בטחונות בגובה 10% מגובה ההלוואה המאושרת.

חשוב לדעת!

מסלול קורונה בערבות המדינה מציע לעסקים קטנים ובינוניים הזדמנות לקבל הלוואה שעשויה להציל את העסק שלכם, אך בדומה לגיוס הון בערבות המדינה בעתות שגרה, גם בעתות משבר, קרי קורונה, ההלוואה מאושרת במספר תנאים:

  • העסק אינו נתון לעיכובים או עיקולים וחובות, שלא הוסדרו מול רשויות המס והמדינה ומול הבנקים.
  • לא מתנהלים כנגד העסק הליכים משפטיים או הליכים של הוצאה לפועל על ידי רשויות המס או על ידי הבנקים.
  • העסק אינו נמצא בהליכי פירוק, הקפאה של ההליכים, הסדרי נושים וכיו"ב.
  • לעסק אין חיובים שלא כובדו באשראי בצ'קים או בהוראות קבע שחזרו.

מסלול קורונה בערבות המדינה - תנאי ההלוואה

גובה ההלוואה - גובה ההלוואה המקסימלי יעמוד על 500,000 ש"ח או על 8% מהמחזור השנתי האחרון של העסק – הגבוה מביניהם. תקופת ההלוואה - ההלוואה תינתן לתקופה של 5 שנים עם אפשרות לדחיית תשלומי ההלוואה (גרייס) לתקופה של 6 חודשים לכל היותר. דמי הטיפול והבדיקה - בדרך כלל, הלווים מהקרן בערבות המדינה נדרשים לשלם 250 ש"ח עבור הבדיקה הכלכלית שמתבצעת על ידי החשב הכללי, אך במסלול הקורונה, הלווים מקבלים פטור מתשלום זה. זמני הטיפול בהלוואה - בעוד זמני הטיפול בבקשה עומדים על 30-60 יום, במסלול הקורונה תינתן תשובה תוך 9 ימי עבודה לכל היותר.

הקרן להלוואות בערבות המדינה

אודות הלוואות בערבות המדינה - הקרן הממשלתית לעסקים קטנים ובינוניים הקימה בשנת 2003 את קרן הלוואות בערבות מדינה, שמציעה לעסקים קטנים ובינוניים בשלמי הקמה, פיתוח, הרחבה או משבר הלוואות, זאת בשיתוף כמה מהבנקים המסחריים במשק הישראלי – בנק אוצר החייל, בנק הבינלאומי, בנק לאומי, בנק מזרחי ובנק מרכנתיל דיסקונט.

הקרן מציעה 3 מסלולי הלוואה לעסקים – מסלול הון חוזר, מסלול השקעה ומסלול הקמה.

אף על פי שהמשבר פוגע במרבית ענפי התעסוקה, יש עסקים שעשויים לצמוח ממנו, ביניהם רשתות השיווק, חברות שמציעות שירותי חיטוי, חברות בתחום הפארמה ועוד. הקרן פתוחה גם כעת להעניק הלוואות לעסקים שבעקבות המשבר צופים גידול בהכנסות או התפתחות והתרחבות פעילות ועבור עסקים שמביאים פתרונות שונים למשבר או לתוצאותיו ברמה הכלכלית, החברתית ועוד. אפק ביז מתמחה בפתרונות מימון לעסקים וזמינה לסייע לעסקים שזקוקים להלוואה בערבות המדינה או לפתרונות מימון חוץ בנקאיים.

אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר לבדיקת זכאותכם, להכנת תיק הלוואה מסודר במהירות האפשרית, ולייצוג מול הקרן לצורך אישור הלוואה בהקדם.

עדכון אחרון: 3/17/2020 4:56:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: