בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

מי בכלל צריך הלוואות חוץ בנקאיות?

הלוואות חוץ בנקאיות צוברות בשנים האחרונות תאוצה ורבים בוחרים באפיק קבלת ההלוואות הללו בשל קשיים בקבלת הלוואה מהבנקים. גופים רבים מציעים הלוואות שונות, ולאחרונה אף נאמד סכום ההלוואות החוץ בנקאיות בכ120 מיליארד שקלים, סכום משמעותי שללא ספק מעיד בצורה הטובה ביותר על היקף וגודל התופעה.

בנוסף לגופים החוץ בנקאיים המסורתיים כמו הבנקים, קרנות השתלמות ופנסיה,קופות גמל , חברות פיננסיות,חברות כרטיסי אשראי ועוד הרבה גופים שונים, צמחו בשנים האחרונות הלוואות חברתיות בפורמט שבו אנשים לווים כסף מאנשים פרטיים באמצעות פלטפורמה חכמה, וכמובן, לצערנו, גם תחום ההלוואות בשוק האפור תופס נתח משמעותי מהיקף ההלוואות החוץ בנקאיות.

מי בכלל צריך הלוואה חוץ בנקאית?

כמובן שכל אחד והמצב הייחודי בו הוא נמצא ואשר מוביל אותו לתהליך לקיחת הלוואה אך כמו שכבר ציינו רבים בוחרים לנסות את מסלול ההלוואות הללו בין אם מדובר במגזר הפרטי עבור קבלת מימון לצרכים שונים כמו רכישה ושיפוץ דירה, טיפולים רפואיים, אירועים מיוחדים, חופשות, רכישת רכב או אפילו הלוואה הנובעת ממצוקה תזרימית מסוימת וזמנית בחשבון הבנק.

בנוסף, במגזר העסקי יש מגוון נרחב של סיבות המוביל  בעלי עסקים לבחור בסופו של דבר לנסות ולקבל הלוואות מסוג זה כמו למשל התרחבות העסק המצריכה רכישת ציוד חדש, גיוס עובדים, פתיחה של מיקום נוסף וכו' או, בדומה למגזר הפרטי, פתרון נקודתי למצוקה תזרימית שנוצרה ולכן מתעורר הצורך בנטילת הלוואה חוץ בנקאית במקרה של סירוב מהבנקים.

מי הגופים שנותנים הלוואות חוץ בנקאיות?

ישנם שורה של גורמים וחברות המציעות הלוואות מחוץ למערכת הבנקאית הממוסדת. כמובן שלצד חברות אלו יש חברות או תוכניות מיוחדות ולכן כדאי לכם לבדוק ולסרוק את האופציות הטובות ביותר עבורכם או עבור העסק שלכם.

הלוואה מקרן השתלמות או פנסיה - רבים מהאנשים המחזיקים בקרנות השתלמות או קרנות פנסיה זכאים לקבלת הלוואה מהקרן, ולעיתים מדובר בהלוואות משתלמות במיוחד. אז נכון שחלקנו זכאים "לשבור" את הקרן ולמשוך כספים שהצטברו בקרן במהלך השנים אך בדרך זו תיהיו חשופים לתשלום מס גבוה יחסית ככל הנראה.

הלוואות הניתנות על ידי גופי הפנסיה או קרנות ההשתלמות בדרך כלל טומנות בחובן כמה יתרונות משמעותיים כמו ריביות נמוכות, הליך מזורז ופשוט יחסית, ויתרון משמעותי מבחינת מיסוי לעומת שבירת הקרן ההופכים את נטילת ההלוואה בדרך זו לכדאית ופופולארית במיוחד.

הלוואות מחברות כרטיסי האשראי - אתם בטח מכירים ומודעים לפרסומות הרבות של חברות האשראי המנסות לשווק הלוואות הניתנות על פי מה שהן טוענותהלוואות חוץ בנקאיות - אפק פתרונות מימון כהלוואות הניתנות  במהירות ובקלות.החיסרון המרכזי בנטילת הלוואה מחברת אשראי הוא שבדרך כלל מדובר בריביות לא נמוכות והיתרון הבולט הוא באמת מהירות קבלת הכסף המגובה במערכת משומנת היודעת לבחון את מצב האשראי שלכם במהירות ומקצועיות. 

חברות אשראי רבות מנסות לשווק בצורה אגרסיבית את מתן ההלוואות ולעיתים זה נראה מפתה במיוחד, אך עצרו ובדקו את התנאים לעומק לפני קבלת ההלוואה מאחת מן החברות הללו.

חברות פרטיות - יש שורה של חברות פרטיות המתמחות במתן הלוואות חוץ בנקאיות במהירות , אחת מן החברות הבולטות בתחום לדוגמה היא מימון ישיר. לרוב החברות מציעות הלוואות בסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים בודדים, בריבית סבירה ותהליך מזורז. בין החברות השונות תוכלו למצוא הבדלים בולטים באחוזי הריביות ובסכומים הניתנים להלוואה, לכן מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ולבדוק לעומק את התנאים המוצעים לכם במסגרת חוזה ההלוואה.

הלוואות חברתיות - הלוואות חברתיות צוברות תאוצה בשנים האחרונות ובמודל הזה אתם יכולים לקבל הלוואה מחברה הממומנת על ידי אנשים פרטיים. בישראל קיימות כמה פלטפורמות המציעות הלוואות חברתיות, ולרוב החברה תבדוק ותסווג את האשראי שלכם ועל פי הסיווג יוחלט על גובה ההלוואה ותנאי ההחזר המוצעים לכם. גם פה סקר שוק יכול למצוא הבדלים משמעותיים מאוד בין הזירות השונות ולכן מומלץ לבצע מחקר מעמיק לפני קבלת החלטות ולקיחת הלוואה.

שוק אפור - לצערנו כמו שאתם בטח יודעים לצד שורה של חברות מוסדרות הפועלות בתחום יש מגוון רחב של אופציות להלוואה בשוק האפור. כמובן שמדובר כאן באחוזי ריביות גבוהים במיוחדים, ותנאים נוקשים מאוד. מומלץ וכדאי להמנע בכל דרך מלבחור בכיוון הזה להעזר בשירותים כמו יעוץ פיננסי לעסקים.

אז איך לבחור הלוואה חוץ בנקאית?

אז אחרי שאתם יודעים פחות או יותר את האפשרויות העומדות לנגדכם הגיע העת לבחור את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם. מומלץ לבדוק בצורה פרטנית ויסודית כל חברה או גורם המציעים לכם הלוואה, לנתח את התנאים המוצעים וכמובן סכום הריבית ולבצע סקר שוק מעמיק. גם אם אתם זקוקים לכסף באופן מיידי, אל תתפתו לבחור בהלוואה המציעה כסף מהיר וקל אך טומנת בחובה תנאים נוקשים, ככל שתחקרו ותבדקו יותר כך יגדלו הסיכויים שלכם למצוא הלוואה שתטיב עמכם ותאפשר לכם גמישות מרבית

הלוואות חוץ בנקאיות - מומלץ להסתייע בחברה מקצועית שתעזור לכם לבחור את ההלוואה הטובה ביותר, במיוחד אם אתם עסק מתרחב או עסק בהקמה. עסקים רבים בוחרים בהלוואות בעייתיות המלוות אותם לאורך שנים. השקיעו זמן ומחשבה והפנו את מלוא תשומת הלב ושיקול הדעת האפשרי בתהליך זה.

 

 

 

 

עדכון אחרון: 3/25/2019 11:23:00 AM
מספר מדרגים:9 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: