בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

מימון לעסק שלכם באמצעות הלוואה בערבות מדינה

כל עסק, בלי קשר לגודל שלו או לתחום הפעילות שלו, זקוק מדי פעם לפתרונות מימון: החל משלב ההקמה שלו, דרך משברים שתוקפים את העסק ללא התראה מוקדת והם מנת חלקם של מרבית העסקים ועד לרצון של העסק להשתדרג, לצמוח עם הזמן ואפילו כאשר רוצים לפנות לחברה שמספקת ניהול מועדוני לקוחות עבור שימור לקוחות קיימים וגיוס לקוחות חדשים. לא מעט גורמים יכולים להעניק הלוואות, כאשר במהלך השנים הבינו יותר ויותר בעלי עסקים כי הגורמים החוץ בנקאיים עשויים להעניק הלוואות בתנאים נוחים ובהליך אישור פשוט ביחס לבנקים ה"מסורתיים" יותר. עם פתיחתה של קרן הלוואות לעסקים בערבות המדינה גדלו האפשרויות עבור העסק, כאשר הזכאים להלוואה נהנים מהרבה מאד יתרונות שהיא מגלמת בתוכה.

השאלה המרכזית של מימון לעסקים: מי יכול לקבל הלוואה בערבות המדינה?

הלוואה בערבות מדינה פונה ברמה הכללית למכנה המשותף הרחב ביותר של עסקים. המשמעות היא שרוב העסקים בישראל ברוב תחומי הפעילות יוכלו לקבל את ההלוואה, גדולים וקטנים כאחד. עם זאת ברור שבמידה רבה ההלוואה פועלת במיוחד לטובת עסקים בסדר גודל קטן עד בינוני, כפי שנובע מהתנאים הבסיסיים של ההלוואה (שאליהם נתייחס בהמשך). הדפוסים העיקריים של ההלוואה הופכים אותה למתאימה במיוחד לענפי התעשייה, המסחר, הייבוא והחקלאות, כאשר בחלק מהמקרים התנאים שלה מועדפים עוד יותר ביחס לכלל אוכלוסיית הזכאים: חקלאים, תעשיינים, יצואנים ותושבי יהודה ושומרון הם הנהנים מהתנאים המשופרים. זה לא אומר שעסקים שאינם עונים על התנאי הזה לא יוכלו להגיש את הבקשה להלוואה, וגם לא שהסיכויים לאישורה של ההלוואה הם נמוכים יותר עבורם.

מימון לעסק

אלה סכומי הכסף שניתן לקבל במסגרת ההלוואה

את ההלוואה אפשר לקבל בשלושה מצבים עיקריים: הקמה של עסק חדש מאפס, פיתוח והשקעה בעסק קיים או לחלופין סגירה של פערים בתזרים המזומנים של עסק קיים ומימון הון חוזר. גובה ההלוואה משתנה בהתאם למחזור העסק, כאשר סכום ההלוואה המקסימלי של עסקים חדשים או כאלה שמחזור הפעילות שלהם הוא רק 6.25 מיליון ש"ח ומטה הוא עד חצי מיליון ש"ח. כאשר מחזור הפעילות של העסק נע בין 6.25 מיליון ש"ח ל-100 מיליון ש"ח (הסכום המקסימלי לקבלת ההלוואה) הרי שגובה ההלוואה שאפשר לקבל עומד על עד שמונה אחוזים ממחזור הפעילות השנתי של העסק, על פי השנה הקודמת לפעילותו.

מהם היתרונות של הלוואה בערבות מדינה?

הלוואה בערבות מדינה נחשבת לאטרקטיבית מאד ביחס לפתרונות מימון אחרים הקיימים עבור עסקים. זה מתחיל עם הריבית, שמשתנה בין המסלולים השונים או אפילו בין החברות שפונים באמצעותן כדי לקבל את ההלוואה – השורה התחתונה היא שהריבית נמוכה בצורה משמעותית מהמקובל בתחום הבנקאי וגם החוץ בנקאי. העובדה שמדובר בהלוואה חוץ בנקאית מקלה אף היא על הלוקחים אותה, שאינם "נחנקים" מבחינת תזרים המזומנים או מסגרת האשראי, ושיכולים לקחת במקביל הלוואות אחרות. תנאי ההחזר נוחים, עד תקופת החזר של עד חמש שנים ואפשרות לדחייה של התשלומים. תנאי האישור של ההלוואה עבור הזכאים גבוהים בהחלט, כאשר גובה הבטחונות הנדרשים משתנה בין המסלולים השונים אבל עומד על 10%-25%.

עדכון אחרון: 3/25/2020 1:36:00 PM
מספר מדרגים:13 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: