בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

מימון כספי להקמת מערכות סולאריות לעסקים

אחד מהחסמים המהותיים והמשמעותיים להתקדמותו ולהתפתחות של כל עסק, בלא קשר לגודלו או לתחום פעילותו, הוא התקציב. ואם נחשוב על כך, אך הגיוני הוא שבעלים של עסק או סמנכ"ל הכספים שלו (במקרה ומדובר בארגונים גדולים) יצטרך לסדר את צרכי התקציב לפי רמת חשיבותם לעסק ולרמת דחיפותם. כך, שבעיות בוערות ועכשוויות יותר, תזקנה לתקציב הנדרש לפעילותן או לטיפול בהן, ואילו צעידה קדימה, התפתחות והתרחבות, שאינן "מאיימות" על קיומו של העסק ועל פעילותו, תדחקנה לתחתית רשימת התקציב. כי תמיד ישנם (היו ויהיו) דברים חשובים יותר מה"חמאה", כשאתם נאבקים על ה"לחם".

אחת הדרכים המוצלחות ביותר לעקוף את הצורך לנגוס בתקציב הפנימי של העסק, הוא השגת מימון חיצוני להרמת פרויקט ספציפי. בדרך זו, גם התקציב לכיבוי השריפות איננו נפגע, וגם הפרויקט (שמטרתו קידום ומינוף העסק) מצליח לצאת לפועל. אחת הדוגמאות המובהקות לכך היא הקמת מערכות סולאריות לעסקים.

אמצעי המימון החיצוניים להקמת מערכות סולאריות לעסקים

מספר אפיקי מימון חיצוניים להקמת מערכות סולאריות עומדים בפני עסקים השוקלים הקמת מערכת סולארית לעסק:

מימון בנקאי

הראשון והטבעי בהם הוא הבנק בו מתנהל החשבון העסקי של העסק. כאן, אתם עלולים להיתקל במספר בעיות, אשר נובעות מעצם היותו של הבנק "בנק", כלומר, גוף מסודר, בעל היררכיה מובנית, תהליכים קבועים, נהלים ודרכים (שלא בהכרח תתאמנה לכם) להבטיח את החזרת ההלוואה (המימון או האשראי) שהוא מעניק לכם. תידרשו להציג בטחונות וערבויות, ולאחר תהליך ארוך ומייגע למדי, שיעביר אתכם בין פקיד בנק אחד למשנהו (על בסיס ההיררכיה והסמכויות שלהם), בהחלט יתכן שהתשובה שתתקבל תהיה שלילית. אז מה אם במשך העשורים האחרונים אתם לקוחות מהימנים ואמינים של הבנק? עצוב, אבל נראה כי ערכה של ההיסטוריה הפיננסית שלכם איננו רב, כאשר אתם הם אלה הנמצאים בנקודה בה אתם מבקשים מהבנק לתת בכם אמון.

מימון חוץ-בנקאי

אפיק המימון השני הוא גדול, רחב ומורכב יותר מזה הבנקאי - המימון החוץ-בנקאי. הוא כולל גופים פיננסיים ומימוניים כמו קרנות פנסיה, חברות כרטיסי האשראי והחברות הפרטיות הפועלות בתחום האשראי העסקי. גם לסוג זה של מימון והלוואות ישנם יתרונות וחסרונות, אבל סיכוי עסק לקבלת אישור מימון מידי אחד מהגופים הללו הוא גדול לאין שיעור, במיוחד, כאשר מדובר בעסקים שחלה עליהם מגבלה פיננסית כלשהי, או שעברם הבנקאי איננו נקי וללא רבב.

טיפ קטן לסיכום

בנושא מימון לעסקים בכלל ומימון להקמת מערכות סולאריות לעסקים בפרט, אין מילים חקוקות בסלע. כלומר, פניו של שוק המימון הישראלי משתנים בכל עת, ומה שנתפש כיום כ"משתלם", עלול מחר להפוך לבחירה הגרועה יותר מבין שלל האפיקים. לכן, לפני ההחלטה על אפיק המימון המתאים ספציפית לפרויקט שלכם, יש ללמוד את השטח, להכיר את כל האפשרויות העומדות לרשותכם, לשקול את יתרונותיה וחסרונותיה של כל אופציה, לקחת את הזמן לבדוק לעומק, ואז, ורק אז, להחליט.

עדכון אחרון: 6/26/2018 9:56:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: