בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

מימון כספים לעסקים קטנים

העולם העסקי טומן בחובו אתגרים וקשיים, עוד משלבי ההקמה של עסק וגם אחרי שנים של פעילות ענפה ושופעת. כדי להצליח עם העסק, לא משנה אם מדובר בתחילת הדרך או במהלכה, צריכים בעלי העסקים סיוע כספי מעת לעת. כשמדובר על מימון לעסקים קטנים ובפרט במדינת ישראל, המצב נראה קצת אחרת בשונה מהלוואות לעסקים גדולים.

מיכל, מנהלת עסק קטן למוצרי קוסמטיקה, ניסתה לפנות ללא מעט בנקים כדי לקבל מימון לעסק שלה בתחילת הדרך ובסוף בחרה בהלוואה בערבות המדינה ונוכחה לגלות שהתנאים שהציעו לה שם היו הטובים, המשתלמים והמהירים ביותר ביחס למטרותיה העסקיות.

השוני כשמדובר על הלוואות לעסקים קטנים נובע ממספר סיבות ובכתבה הבאה נפרוש לפניך את ההבדלים בין אופי המימון הניתן לעסקים גדולים וקטנים, סוגי ההלוואות והמימון לעסקים קטנים ואיך כל זה משפיע על העסק שלך בטווח הקצר והרחוק.

הלוואות לעסקים קטנים, צילום:שאטרסטוק

הלוואות לעסקים קטנים לעומת עסקים גדולים

הבנקים מעדיפים עסקים וחברות גדולות וזאת עובדה. ניתן לראות שעסקים קטנים מקבלים פחות אישורים להלוואות מהבנק והסיבה לכך נעוצה, בין היתר, בעובדה שהבנקים סומכים עליהם פחות, גם בשלב הרעיון וההקמה וגם בשלבים שבאים לאחר מכן.

הפוטנציאל באופן אירוני קטן יותר ואילו הפוטנציאל העסקי של חברה גדולה ולצד זאת, הצפי להחזרת ההלוואה ורמת הסיכון, נמוכים יותר. כך קורה שיש הבדלים משמעותיים בין אופי המימון לעסקים גדולים לעומת מימון לעסקים קטנים.

כדי לאזן את המצב ולאפשר גם לעסקים קטנים לצמוח להתפתח, החליטה המדינה להציע לבעלי עסקים קטנים אופציה של הלוואה בערבות מדינה, במטרה לסייע לעסקים קטנים לקבל הלוואות בריביות נוחות והכי חשוב, כשהמדינה היא הערבה היחידה, מה שמוריד עומס ולחץ כלכלי מבעל העסק. עוד נציין, שכמתחרה להלוואות בערבות המדינה קמה הקרן לעסקים של בנק הפועלים וגם היא מציעה לבעלי עסקים הלוואות בתנאים דומים.

הלוואה לפתיחת עסק חדש, צילום שאטרסטוק

סוגי הלוואות ומימון כספי לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים בערבות המדינה - עסקים חדשים ו/או עסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה בגובה של עד 500,000 ₪ ואילו עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון.

חשוב לציין שמתן הלוואה בנקאית רגילה מותנה בהצגת ביטחונות מטריאליים, כך שלרוב הבנק יעדיף שלא יסתכן בעת מתן ההלוואה. עסקים גדולים מסוגלים לספק בטחונות כאלה, אך עסקים קטנים מתקשים בכך וזו הסיבה שהמדינה לוקחת על עצמה בין 75% ל-90% מהערבות ורק את היתר מספק בעל העסק.

הלוואות לעסקים מקרן פועלים – כאמור לעיל, קרן פועלים לעסקים הקימה עם כלל ביטוח קרן המתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה והיא מציעה הלוואות לעסקים בריבית אטרקטיבית ועם החזר תשלומים נוח. הקרן מציעה הלוואות בגובה של עד 500 אלף ₪ או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם.

הלוואות לעסקים ללא ריבית -  בתנאים מסוימים ניתן לקבל הלוואות ללא ריבית לעסקיםקרן נתן הנה קרן פילנתרופית לעידוד יזמות בישראל, אשר מעניקה הלוואות לעסקים בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית, ללא ביטחונות ועם החזרי תשלום נוחים. חשוב לציין, כי ההלוואות ניתנות לעסק ראשון וחדש בלבד והן מאושרות לאחר הצגת תכנית עסקית מפורטת שמעידה על רצינות ועל פוטנציאל עסקי גבוה.

הלוואות לעסקים מגופים פרטיים - חברות המעוניינות בהלוואות נוספות או גיוס אשראי גבוה מזה שמציעות הקרנות יכולות לגייס את הכסף הדרוש דרך גופים נוספים וביניהם: הלוואות לעסקים ממשקיעים פרטיים, מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה או הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים או ממשקיעים אסטרטגיים.

עסקים קטנים יכולים לקבל הלוואות גדולות!

לסיכומו של עניין, גם מקומות קטנים יכולים לקבל מימון גדול וההמלצה שלנו היא לפנות בראש ובראשנה להלוואות בערבות המדינה ו/או להלוואות לעסקים מקרן פועלים. שתי האופציות הללו יאפשרו לך לקבל הלוואה בתנאים נוחים, עם ריביות שפויות ועם אחוזי ערבות נמוכים במיוחד, מה שיגן על העסק במידה ויגיעו סערות שיאיימו להטביע אותו ו/או שתיתקל בסירוב מהבנקים.

עדכון אחרון: 2/13/2020 12:14:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: