בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות בערבות מדינה ללא ריבית - כל מה שחשוב לדעת

בעלי עסקים רבים פוגשים בצורך לגייס כספים לעסק לאורך שנות פעילותו בתקופות שונות. בין אם זה לצורך פתיחת העסק, להגדלת תזרים המזומנים בעת משבר או לצורך הרחבת הפעילות ורכישת ציוד חדש, לא תמיד קל להם לגייס הון חדש מהבנקים, שדורשים ערבונות גבוהים והסדרי תשלום לא גמישים. עבור מקרים אלו מציעה המדינה הלוואות בערבות המדינה ללא ריבית. 

הלוואות בערבות המדינה ללא ריבית – יש חיה כזו?

נהוג לחשוב שהלוואות בערבות המדינה מוענקות ללא ריבית, אך אין זה מדויק. למען האמת, הריבית של ההלוואות הללו די נמוכה ביחס לשאר החלופות, ולכן, היא נחשבת לאחת האטרקטיביות ביותר עבור בעלי עסקים. אם נדייק, הלוואות בערבות המדינה ניתנות בריבית שעומדת על פריים +2.5 עד פריים+3.5.

מי יכול להרוויח מהיתרונות של ההלוואות הללו?

הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות, שמוצעות לעסקים קטנים ובינוניים לצורך גיוס אשראי נוסף לעסק לצורכי מימון, השקעה או הון חוזר. כל בעל עסק יכול לבקש הלוואות אלו בתנאים מסוימים:

 • מחזור הכנסות שנתי שלא עולה על 100 מיליון ש"ח בשנה
 • עסק נטול עיקולים, חובות לרשויות המס, הגבלות, שעבודים או הליכים בהוצאה לפועל (כולל בעל העסק והשותפים)
 • חשבון בנק תקין, שמנוהל בצורה בריאה
 • עסק שאינו נמצא בהליכי פירוק, הוצאה לפועל, הקפאת הליכיםיאו כונס נכסים
 • עסק שלא לווה כספים מקרנות נוספות

היתרונות שבלקיחת הלוואה בערבות המדינה

 1. ריבית נמוכה – כאמור לעיל, גיוס הלוואה בערבות המדינה מעניקה ללווה אפשרות מימון בריבית נמוכה ביחס לחלופות.
 2. פריסת תשלומים נוחה – ניתן לפרוס את ההחזרים של ההלוואות בערבות המדינה ל – 5 שנים. ביחס לחלופות בשוק, זו פריסה מאוד נוחה, שמאפשרת לבעל העסק לפעול בנוחות וללא לחץ מיותר ומבלי להעמיס יתר על המידה על תזרים המזומנים של העסק.
 3. דרישת ביטחונות מינימליים – מבקש ההלוואה נדרש לביטחונות די נמוכים ביחס לחלופות, שעומדים על 25% בלבד מגובה ההלוואה. עבור עסק קטן זו הזדמנות נפלאה, שכדאי לנצל.

ללא פגיעה באובליגו – הלוואות בערבות המדינה נחשבות בגדר הלוואות חוץ בנקאיות, אף על פי שהן מתקבלות דרך בנק הפועלים, כך שהן לא נחשבות כחלק מהאובליגו של הלווה בבנק.

 1. הפחתת העלויות על הריבית – שימוש בחלופת הריבית הנמוכה מאפשר ללווים לצמצם באופן משמעותי את עלויות הריבית בגין ההלוואה, על ידי חיסכון בגיוס הלוואות גישור בריביות גבוהות, ניכיון צ'קים בריביות גבוהות.
 2. גיוס הלוואות חוזרות – במקרים רבים עסקים חוזרים לגייס הלוואות חוזרות מספר פעמים במסגרת מסלול השלמה, זאת במקביל להחזרים של הלוואות קיימות מאותו גורם.
 3. קשרים חדשים לבעל העסק – לצורך קבלת ההלוואה בערבות המדינה, נדרש בעל העסק לעתים לאתר אחר סניף בנק ייעודי לצורך אישור ההלוואה. כך למעשה נוצרות מערכות יחסים חדשות בין בעל העסק למערכת הבנקאית, כשהוא נחשף לתנאי אשראי ועמלות טובים יותר מאלו שנחשף אליהן עד כה, הוא זוכה לקבל שירות טוב ופתרונות מימון חדשים, אליהם לא הייתה לו נגישות בעבר.

לפני שניגשים לבקש הלוואה.

עסקים רבים מקבלים סירוב להלוואה בגלל שאינם מגיעים מוכנים לוועדה. לצורך הכנת דו"חות שעונים על הקריטריונים לגיוס ההון לעסק, להכנה מיטבית וייצוג מקצועי והולם, שיגדילו את הסיכויים של בעל העסק לקבל את ההלוואה, מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מנוסה ומקצועית.

אפיק פתרונות מימון מסייעת לאינספור עסקים בגיוס אשראי ובקבלת הלוואות בערבות המדינה לצד שירותי ניהול כספים לעסקים. אנו מזמינים אתכם להיעזר בשירותינו לטובת צמיחתכם העסקית ולקבל הלוואות בערבות המדינה ללא ריבית (או בריבית ממש משתלמת.

 

 

עדכון אחרון: 12/22/2019 1:47:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: