בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

למה חשוב לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

בעבר להלוואות חוץ בנקאיות היה מוניטין מפוקפק והן קושרו באופן ישיר ועקיף לשוק השחור. כיום לעומת זאת, זהו שוק מסודר בו פועלות חברות גדולות ואפילו הלוואה בערבות מדינה היא חוץ בנקאית. אם אתה בעל עסק המחפש הלוואה לעסקים כדאי שתשמע למה חשוב לקחת הלוואה חוץ בנקאית.

הלוואה בנקאית והלוואה חוץ בנקאית- מה ההבדל?

הלוואה חוץ בנקאיתהלוואה היא עסקה בה גוף משאיל כסף לגוף אחר לזמן מוגבל ועל פי תנאים שנקבעו מראש. נותן הכסף נקרא מלווה, מקבל הכסף נקרא לווה וסכום הכסף מכונה קרן. הדרך המקובלת לקבלת הלוואה היא באמצעות הלוואה בנקאית. אלא שהבנק לא נותן הלוואה לכל אחד, וכדי לקבל ממנו הלוואה יש להציג ביטחונות. כאשר הבנק מפקפק ביכולת שלכם להחזיר את ההלוואה הוא פשוט מסרב להלוות.

אם אתם בעלי עסק, או נמצאים בהליכי הקמתו של עסק אתם וודאי מודעים לצורך באשראי כדי להפעיל את העסק. כיוון שקשה לבעלי עסקים קטנים להציג ביטחונות שיספקו את הבנק קמו אפשרויות מימון חוץ בנקאיות שמאפשרות לקבל הלוואה בצורה קלה יותר. למעשה, הלוואה לעסקים על ידי חברה חוץ בנקאית מאפשרת ליזמים אותם הגדיר הבנק כחסרי ביטחונות לקבל מימון.

כל מקרה לגופו

הלוואות חוץ בנקאיות מתחלקות לסוגים שונים. חלק מהההלוואות בעלות תנאים טובים יותר מאלה שתקבלו בבנק, ואחרות בעלות תנאים טובים פחות. סוג ההלוואה שתוכלו לקבל משתנה על פי מצבו של העסק שלכם. אם העסק שלכם חדש ובשלבי הקמה תוכלו לקבל הלוואה בתנאים טובים במיוחד. לעומת זאת, אם העסק שלכם נתון בקשיים כלכליים תוכלו לקבל הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים פחות טובים.

כאשר אתם פונים לקבלת הלוואה בנקאית הפקיד בוחן את נתוני החשבון שלכם ומקבל החלטה האם תקבלו אשראי נוסף. במקרים מסוימים יערב הפקיד גם גורמים בדרג גבוה יותר כדי לקבל החלטה, אך בסופו של דבר קיימים גבולות סיכון אותם פקידי הבנק לא יוכלו לחצות. במקרה וסורבתם תוכלו לפנות לחברות אשראי כדי לקבל הלוואה חוץ בנקאית.

יתרונות וחסרונות של לקיחת הלוואות

לנטילת הלוואה חוץ בנקאית מחברת אשראי יהיו יתרונות וחסרונות. לעומת הלוואה בנקאית אותה קשה ומסורבל לקחת, הלוואה כזו יהיה פשוט יותר לקבל. בנוסף, הערבויות שתידרשו לגייס יהיו נמוכות יותר, מה שלמעשה יאפשר לכם לקחת את ההלוואה. כמו כן, הלוואה כזו מאפשרת לכם כיזמים לקבל פתרונות מימון בלי להשפיע על המסגרת בבנק.

חברות האשראי יסכימו לקחת את הסיכון העסקי ולהעניק לכם הלוואה, אבל בתנאים קשים יותר. הריבית תהיה גבוהה במיוחד והפריסה לא נוחה. לפעמים אין ברירה וחייבים להשיג מזומנים באופן בהול כדי להרים את הראש מעל המים, אבל קיימות הלוואות חוץ בנקאיות נוספות שיכולות לסייע לכם בצורה נוחה יותר.

הלוואות חוץ בנקאיות משתלמות

בישראל פועלות קרנות שונות ששמו להן למטרה לקדם את העסקים הקטנים והיזמות במדינה. קרנות פילנטרופיות מציעות הלוואות והסדרי ערבות תוך דרישה מינימלית לביטחונות. קרנות אלה מיועדות בעיקר ליזמים בתחילת דרכם ולעסקים קטנים בעלי פוטנציאל עסקי שמחפשים כיצד להתפתח. הקרנות הפילנטרופיות המרכזיות הן קרן נתן, קרן שמש ליזמים צעירים, קרנות צפונה ודרומה לתעשייה ועוד רבות אחרות.

למה חשוב לקחת הלוואה חוץ בנקאית?

הלוואה בערבות מדינה

בנוסף לקרנות הפילנטרופיות השונות פועלת גם המדינה כדי לסייע לעסקים הקטנים. עסקים קטנים חשובים לכלכלת המדינה, לכן המדינה הקימה את הקרן לעסקים קטנים המאפשרת הלוואה בערבות מדינה. זוהי מעין הלוואה בנקאית, אבל היא ניתנת בתנאים שונים מהלוואה בנקאית רגילה ולמעשה מהווה סוג של הלוואה חוץ בנקאית. המדינה מהווה ערב לרוב הסכום, והיזם יכול לקבל את ההלוואה בהצגת ביטחונות מינמליים.

אמנם הבנק הוא זה שמעניק את ההלוואה, אבל שלא כמו הלוואה בנקאית היא לא יושבת על התזרים השוטף של העסק ולא חונקת את מסגרת האשראי. בנוסף, הריביות של הלוואה בערבות מדינה נמוכות יחסית, והחזרי התשלום ניתנים לפריסה של עד 5 שנים. היועצים של חברת אפק מסבירים שהתנאים אותם תקבלו משתנים בהתאם למצבו של העסק וגודל ההלוואה הדרושה לכם. עד חצי מיליון ש"ח יקבלו עסקים חדשים וכאלה שמחזור המכירות שלהם היה נמוך מ-6.25 ש"ח בשנה האחרונה. עסקים עם מחזור גדול יותר יכולים לבקש הלוואה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון. 

עדכון אחרון: 1/17/2018 9:47:00 AM
מספר מדרגים:32 דירוג ממוצע:4.4
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: