בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

יתרונות וסיכונים בלקיחת הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים קטנים הן נפוצות מאוד

במציאות של ימינו, יותר ויותר אנשים מנסים את מזלם כעצמאיים המנהלים עסק משלהם. אצל חלק מהאנשים הצעד נובע מתוך רצון לשגשג כלכלית ואצל חלקם השאיפה היא להיות אדונים לעצמם. כך או כך, אותה מציאות כלכלית הדוחפת אנשים לפתוח עסק קטן, היא גם המציאות המאלצת אותם לקחת לעיתים הלוואות לעסקים קטנים על-מנת לבסס את העסק, במיוחד בתחילת דרכו. עסק בשנתו הראשונה כמעט אינו נהנה מרווחים ובעליו עסוקים יותר ביצירת יחסי היכרות ואמון עם קהל הלקוחות, באמצעות שיווק, מיתוג ומתן חוויות רכישה אטרקטיביות. לכן, מוצאים את עצמם בעלי העסקים לוקחים הלוואות שונות ולכך יש יתרונות וחסרונות.

היתרונות של הלוואות לעסקים קטנים

הלוואות לעסקים מאפשרות להם לצלוח את התקופה הראשונה לפעילותם כשהם נטולי דאגות כלכליות משמעותיות ולעיתים אף מסייעות להם להקים את העסק יש מאין, במידה ואין למקימים הון התחלתי שיכול לשמש אותם כבסיס. עוד יתרון של הלוואות אלו הוא שהן נעשות על-ידי תכנון תמהיל אישי ואופטימאלי עבור כל עסק, כלומר בעלי העסק מקבלים הלוואה שיש צפי גבוה שיוכלו להחזיר את העלות החודשית שלה, מבלי להיקלע לחובות חדשים או נוספים. במידה ויש צורך בעוד הלוואה, חלק גדול מהגופים המלווים לעסקים קטנים מאפשרים גם הלוואה חוזרת, כך שבכל מקרה העסק מגובה מכל כיוון. גם גובה הביטחונות הנדרשים לקבלת הלוואה הוא נמוך יחסית – עד 25% מגובה ההלוואה, מה שמשמעותי בעיקר לעסקים קטנים שלא יכולים לשעבד בטחונות גבוהים לצורך קבלת ההלוואה.

יתרון נוסף הוא הלוואות ללא ריבית

באופן כללי, הלוואות לעסקים מאופיינות בדרך-כלל בתמהיל הכולל ריביות נמוכות ככל האפשר, כאמור עם יכולת פריסה רחבה ותנאים אידיאליים. לצד זאת, ישנן קרנות שונות המאפשרות לעסקים חדשים בלבד, המציגים תכנית עסקית מסודרת, שאפתנית ובעלת פוטנציאל, לקבל הלוואות ללא ריביות כלל. דוגמה לאחד מגופי המימון הללו הוא קרן נתן – קרן פילנתרופית המעודדת יזמות בישראל והיא מאפשרת לבעלי עסקים לקחת הלוואות ללא ריבית.

הסיכונים שבלקיחת הלוואה

לצד היתרונות של הלוואות לעסקים קטנים יש לציין גם את הסיכונים הנלווים אליהן. לקיחת הלוואה, גם אם היא ללא ריביות או עם ריבית נמוכה וגם אם היא כוללת פריסת תשלומים נוחה, צריכה להיעשות אך ורק מתוך בטחון מלא של בעל העסק, שהוא יוכל להחזיר את חובותיו החודשיים על-מנת לכסות את ההלוואה. יש לבדוק את הפוטנציאל העסקי בטרם לקיחת ההלוואה ולעבוד ללא לאות על-מנת להגדיל אותו, כדי שיהיה קל יותר להחזיר את התשלומים החודשיים. מעבר לכך, גם אם מתאפשר מצב של נטילת שתי הלוואות או יותר, כל בעל עסק צריך לבצע בדק בית במידה והוא לא מצליח למנף את העסק ונכנס לחובות ולשקול היטב את המשך צעדיו בעולם העסקים, תוך בניית תוכנית הבראה כלכלית.

כך תמקסמו את הסיכוי לקבל אישור להלוואה

כדי להגדיל את הסיכוי לקבל הלוואה, מומלץ להתייעץ עם חברה המתמחה בתחום ויכולה לספק ייעוץ מקצועי וליווי אישי מתוך היכרות עם החוקים והכללים של חברות מימון שונות. דוגמה לחברה כזו היא אפק פתרונות מימון, המסייעת לבעלי עסקים קטנים להשיג הלוואות. הצוותים המיומנים של אפק פתרונות מימון נפגשים עם בעלי העסקים ובונים עבורם תמהיל הלוואה שלוקח בחשבון את כל צרכיהם ויכולותיהם. בהתאם לכך נבנית עבור אותם עסקים תכנית עסקית מפורטת ויחד עם הכנה קפדנית לראיון בחברות המימון השונות, גדלים הסיכויים לקבלת הלוואה בצורה משמעותית.

הלוואות לעסקים קטנים - הלוואות ללא ריבית של אפק פתרונות מימון

עדכון אחרון: 6/26/2019 11:42:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: