בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות מיידיות לעסקים – כל מה שצריך לדעת

אין כמעט עסק שלא נזקק בנקודת זמן כזו או אחרת לפתרון מימון. לעתים הצורך נובע מבעיה נקודתית בתזרים המזומנים שמקשה על התפעול השוטף ואף עלולה להשבית את העסק, ועל-מנת לצלוח את התקופה בשלום נדרש גיוס הון, לרוב באופן מיידי. במקרים אחרים מטרת חיפוש פתרון מימון היא על-מנת להתרחב ולמצות את הפוטנציאל – בין אם באמצעות רכישת ציוד מתקדם יותר, בין אם לטובת עוד נדל"ן (למשרדים גדולים יותר, להרחבת מפעל וכו'), בין אם כדי להשקיע בשיווק לחו"ל וישנן כמובן עוד אפשרויות התפתחות שמחייבות מימון.

כאמור בחלק מהמקרים הצורך בכסף הוא מידי. מצב אחד הוא משבר פיננסי שמאיים על העסק, ובהקשר זה כדאי לזכור שגם עסקים מצליחים, בעלי פוטנציאל אמיתי ואפילו חוסן כלכלי מסוים עלולים להגיע לנקודה שבה הקופה ריקה ונדרשים מזומנים במהירות. מצב אחר הוא כשישנה הזדמנות עסקית מצוינת ועל-מנת לממש אותה יש צורך בפתרון מימון משתלם ובה בעת מיידי.

אילו אפיקים מתאימים לגיוס מהיר של כסף חיוני?

לא כל פתרונות המימון מתאימים לעסקים שזקוקים לכסף באופן מיידי. למשל האפיק של הלוואות בערבות מדינה, שהינו באופן כללי אופציה משתלמת שכדאי להכיר, מחייב התאזרות בסבלנות וצליחת תהליך שכולל גם בירוקרטיה מסוימת, כך שגם אם הבקשה תאושר – וכשמגישים את הבקשה בעזרת אנשי מקצוע מנוסים בתחום הסיכויים גבוהים – הכסף עלול להיכנס לחשבון הבנק של העסק מאוחר מדי.

אילו אפיקים כן מתאימים? ישנן 4 אופציות עיקריות:

אופציה אחת היא הבנק שבו מתנהל החשבון של העסק. היתרון הוא שבדרך כלל ישנה היכרות אישית עם אנשי המקצוע בסניף, והחיסרון הוא שנהלי הבנקים בארץ נוקשים למדי כך שלא תמיד תקבלו את הכסף הדרוש.

אופציה שנייה היא בנק אחר. לפעמים בנק שבו עדיין אין לכם חשבון יעניק לכם הלוואה רק כדי להתחיל ליצור אתכם מערכת יחסים אם כי מצד שני הריבית עלולה להיות גבוהה יחסית.

אופציה שלישית היא חברות מימון חוץ בנקאיות. היתרון העיקרי של חברות אלה, שחשוב להדגיש כי הן עובדות תחת רישיון של משרד האוצר, הוא המהירות שבה הן פועלות וכן הגמישות, והחיסרון הוא שגם הן עלולות לגבות ריבית גבוהה יחסית.

איך אפשר לקבל כסף גם בלי הלוואה?

האופציה הרביעית לגיוס מהיר של כסף חיוני אינה הלוואה אלא מוצר פיננסי אחר שנקרא ניכיון צ'קים. מהות שירות זה, שמוענק הן על-ידי הבנקים השונים והן על-ידי חברות מימון חוץ בנקאיות, היא המרת צ'קים שיש ברשות העסק ושמועד פרעונם טרם הגיע במזומנים. בדרך זו מקבל העסק סכומי כסף שעשויים באופן טבעי להיות משמעותיים באופן מיידי ומבלי להמתין עד שיגיע מועד הפרעון של כל צ'ק. העלות של ניכיון צ'קים לעסקים נקבעת בהתאם למועד הפרעון של כל צ'ק ולסכום הנקוב. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחום המימון כדי להבין מהי האופציה המשתלמת ביותר והמתאימה ביותר לעסק שלכם בכל נקודת זמן.

עדכון אחרון: 11/28/2017 11:47:00 AM
מספר מדרגים:18 דירוג ממוצע:4.1
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: