בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות לעסקים - איך בוחרים הלוואה מתאימה?

 

רבים מבעלי העסקים מגיעים לנקודה בה הם נזדקקים להלוואה בשביל לתפעל את העסק מבחינת צורכי האשראי השונים והצרכים הפיננסים הנלווים לכל שלב שבו העסק שלכם נמצא. בין אם מדובר בעסק חדש המעוניין לקבל הלוואה לשם רכישת ציוד חיוני או עסק מתפתח שזקוק להלוואה כדי להמשיך במגמת ההתפתחות, הלוואות הן דבר הכרחי וחשוב להצלחתו של עסק.

 הלוואות לעסקים? איך בוחרים הלוואה מתאימה?

הלוואות לעסקים - כדי לבחור את ההלוואה המתאימה ביותר יש לבצע מספר שלבי מחקר מקדימים כדי לבדוק את מגוון האופציות העומד בפניכם.  היצע האפשרויות הרבות שהבנקים וגורמים חוץ בנקאיים מאפשרים לעסק הוא בלתי נגמר ולעיתים עובדה זו יכולה לבלבל רבות את בעלי העסקים ולגרום להם לבחור את ההלוואה הלא מתאימה לצרכים הייחודים שלהם ולמצבם הפיננסי.

בחירה בהלוואה לא נכונה יכולה לדרדר את העסק למדרון חלקלק שבמהלכו יכולות להיווצר המון בעיות שונות וכמובן שלצערנו בחירה שגויה יכולה להוביל לאובדן העסק ופשיטת רגל בסופו של דבר בשל שיקול דעת מקדים שגוי בעת בחירת ההלוואה. אנחנו כאן כדי לתת לכם מספר כללים שיעזרו לכם בעת בחירת ההלוואה הטובה ביותר והמתאימה ביותר לעסק שלכם ולמצב הפיננסי שלכם. בכל מקרה, מומלץ להסתייע באיש מקצוע שיוכל לעזור לכם להשיג את התנאים הטובים ביותר על בסיס ידע מקצועי נרחב וניסיון של שנים בתחום.

השלב הראשון - הגדרת הצרכים שלכם ומדוע העסק שלכם זקוק להלוואה

בעלי עסקים רבים ניגשים לחיפוש ההלוואה ממקום לא מקצועי או ממקום של בעיה פיננסית תזרימית נקודתית המלחיצה אותם ודוחקת אותם לבחור הלוואות בעייתיות. חשוב להבין ולהגדיר מראש בדיוק מה הצורך שלכם בהלוואה, מדוע אתה זקוקים לה, וכמובן לבדוק שלא מיציתם את כל האפשרויות לפני שניגשתם לתהליך בקשת ההלוואה.

במקרים רבים בעלי עסקים המבצעים תחשיב מסודר ובודקים לעומק את המצב הפיננסי של העסק שלהם מגלים שהם לא באמת זקוקים להלוואה או שהם יכולים למצוא פתרונות אחרים ולכן מומלץ לבצע בדק בית רציני לפני שאתם מחליטים החלטה משמעותית כזאת. אם בסופו של דבר הגעתם למסקנה שאתם אכן זקוקים להלוואה, בדקו וחשבו במדויק עבור מה אתם רוצים לקחת את ההלוואה, מה הצורך הפיננסי שלכם והאם יש לכם יכולת אמיתית  להחזיר אותה.

אחרי שהגעתם לסכום הכסף אליו אתם זקוקים באמת, ואחרי שווידאתם שאין לכם אפשרויות קיימות לגיטימיות אחרות לגייס את הכסף, אתם יכולים לעבור לשלב הבא.

השלב השני - מחקר, סקר שוק והבנת העלויות הכרוכות בתהליך

בסופו של דבר, הלוואה היא כמו החלטת רכישה של כל דבר אחר בחיים העסקיים או הפרטיים. עליכם לבצע מחקר וסקר שוק בין כל הבנקים ואפשרויות המימון שלכם המציעים לכם תוכניות ותנאים שונים להחזרת תשלומי ההלוואה. חשוב להבין מה העלויות הנלוות לתהליך ואת התנאים השונים שכל גורם מציע לכם. שלב זה חשוב במיוחד וקריטי להצלחת התהליך.

אתם בעלי העסק ואתם יודעים מה היכולת הפיננסית שלכם ולכן חשוב שתבצעו שיעורי בית ודעו מראש באילו תנאים אתם יכולים לעמוד על בסיס הערכה מקצועית. בעלי עסקים רבים נוטים להפריז ביכולת הפיננסית שלהם ללא בסיס מתאים ולכן מומלץ להסתייע באיש מקצוע שיעריך עבורכם בצורה מקצועית ואובייקטיבית את היכולת הפיננסית של העסק שלכם מכל ההיבטים.

לאחר שאתם יודעים את היכולת הפיננסית המדוייקת והאבוקטיבית של העסק שלכם, אתם יכולים לבצע את הסקר שוק בצורה מקצועית הרבה יותר טובה  ולפסול במהלכו כל גורם המציע לכם תנאים שלא תוכלו לעמוד בהם. לאחר שאספתם הצעות מכל הגורמים, הגיע הזמן למצוא מי מציע לכם את התנאים הטובים ביותר להלוואות כמו הלוואות לעסקים מכל הבחינות הנוגעות אל העסק שלכם.

השלב השלישי - החלטה וקבלת ההלוואה

לאחר שחקרתם, בדקתם ועשיתם שיעורי בית, הגיע הזמן לבחור את ההלוואה המתאימה ביותר. כאשר אתם מתחילים את התהליך, עליכם לזכור שמדובר בתהליך שאמנם בנקים אוהבים לשווק אותו כמהיר ומיידי אך כאשר אתם בעלי עסקים יש ניירת רבה שעליכם להשקיע תשומת לב בה. אל תמהרו לחתום ללא בדיקת כל הסעיפים ותתי הסעיפים של הסכם ההלוואה. ככל שתבדקו את החוזה לעומק כך השליטה שלכם במצב והיכולת שלכם להמנע מבעיות עתידיות תעלה בהדרגה.

לסיכום, בחירת האפיק בו תבחרו מבין הלוואות לעסקים הקיימות היא ללא ספק מהלך הכרחי בהרבה מקרים אך מומלץ לבצע את התהליך בעזרת איש מקצוע או חברה המתמחה בתחום. אל תתפתו להצעות הנראות מיידיות ומפתות, חשוב לבדוק את כל הפרטים לעומק, לבצע סקר שוק ולבצע שיקול דעת מעמיק לפני הבחירה הסופית בבנק או בגורם המלווה.

לא משנה מה הסיבה שבגינה אתם מחפשים וזקוקים להלוואה, בחיים העסקיים חשוב לבצע כל שלב בצורה המקצועית ביותר ולהמנע מטעויות שיכולות לצוץ במהלך הדרך. בנקים וגורמים רבים ככל הנראה "יקפצו" עליכם ויציעו לכם הלוואות על מנת ש"תתפסו בחכה" שלהם לכן קחו אוויר ויהיו מוכנים לתהליך ארוך ומחושב, בדיוק כמו כל החלטה משמעותית שעשיתם בחיים הפרטיים או העסקים שלכם.

 

הלוואות לעסקים - אפק ביז

 

עדכון אחרון: 3/24/2019 1:58:00 PM
מספר מדרגים:7 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: