בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות לעסקים

כל העסקים - ולא משנה אם הם קטנים, בינוניים או גדולים - חייבים שיהיה להם כסף בקופה. עוד לפני שהעסק מייצר כסף בעצמו הוא זקוק לכסף. הרי צריך לקנות ציוד, למלא את המלאי, לבנות או לשפץ, לשלם משכורות לעובדים, לשווק. אפילו אם לא מדובר בעסק חדש אלא על עסק שכבר עובד, הוא זקוק לכסף על מנת לגשר על פערי תזרים. לכן, רוב העסקים לוקחים הלוואות לעסקים מדי פעם או על בסיס קבוע. אך בעוד שהשוק מלא בהלוואות לעסקים, לא כל הלוואה נכונה לכל עסק, ובחירה מושכלת של סוג ההלוואה היא קריטית להצלחת העסק בטווח הקצר והארוך.

איפה מתקבלות הלוואות לעסקים?

הלוואות לעסקים

המקום הראשון אליו יש לגשת בבירור על הלוואות לעסקים, הוא פשוט סניף הבנק של העסק. לא כי בהכרח יהיה נכון לקחת משם הלוואה, אלא כי סוג ההלוואה והתנאים שהבנק יציע יכולים להוות נקודת פתיחה מצוינת בסקירת אפשרויות נוספות להלוואה גם מחוץ לבנק, ובמו"מ עם הגופים השונים המציעים אותה.

לאחר שהבנק אמר את דברו ובוצע המו"מ המיטבי מולו, הצעד הבא הוא לפנות לאפיקי הלוואה שונים, על פי הצרכים ויכולות ההחזר של העסק. האפשרויות רבות, והבחירה צריכה להיעשות בהתאמה מלאה לסוג העסק, לגודלו, לוותק שלו ולמצבו הפיננסי.

סוגי הלוואות לעסקים מחוץ לבנק

כאמור, השוק רווי בהצעות להלוואות, אך לא כולן משתלמות. לפניכם ההלוואות החוץ בנקאיות הטובות ביותר שעסקים יכולים לקבל:

 1. הלוואות לעסקים בערבות המדינה

מדינת ישראל החליטה לעודד צמיחת עסקים על ידי מתן הלוואות נוחות ומשתלמות בערבותה. לשם כך הוקמה הקרן בערבות המדינה, והיא מחלקת אשראי לעסקים לצרכים הבאים:

 • הקמת עסק חדש
 • סגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר
 • פיתוח והשקעה בעסק קיים.

הלוואות לעסקים מהקרן הינן חוץ בנקאיות, כך שהן אינן יושבות על התזרים השוטף של העסק ומאפשרות לו יותר "אוויר". הריביות המוצעות נמוכות, החזרי התשלום נוחים (כולל גרייס לחצי שנה) והביטחונות הנדרשים נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון). גובה ההלוואות משתנה בהתאם למחזור העסקי:

 • עסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 500,000 ₪
 • עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ זכאים להלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון

הלוואות לעסקים

 1. הלוואות לעסקים חדשים: הלוואות ללא ריבית

כאשר מדובר בעסק חדש שזקוק להלוואה, המקור הראשון אותו כדאי לבדוק לאחר הפנייה לבנק הוא קרן נתן. מדובר בקרן פילנתרופית ללא מטרות רווח לעידוד יזמות בישראל, והיא מעניקה הלוואות לעסקים צעירים בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. התנאים הבסיסיים לבקשת הלוואה מקרן נתן הם:

 • מדובר בעסק ראשון
 • מדובר בעסק חדש
 • הצגת תכנית עסקית מפורטת שמעידה על פוטנציאל עסקי גבוה
 1. הלוואות מקרן פועלים לעסקים

קרן פועלים לעסקים הקימה עם כלל ביטוח קרן המתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה, והיא מציעה הלוואות לעסקים בריבית אטרקטיבית ועם החזר התשלומים נוח (כולל גרייס של עד 12 חודשים). גובה ההלוואות הוא עד 500 אלף שקלים או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם. ההלוואות ניתנות עבור הצרכים הבאים:

 • צרכי הון חוזר
 • ביצוע השקעות בעסק
 • הלוואות לעסקים חדשים שנמצאים בשלבי הקמת הפעילות החדשה
 1. הלוואות לעסקים מגופים פרטיים

הקרנות השונות מחלקות הלוואות אטרקטיביות ביותר, אך לעתים עסק יזדקק להלוואה נוספת, או להלוואה בסכום גבוה יותר. במקרים כאלה ניתן לקבל הלוואות מגורמים נוספים, ביניהם:

 • משקיעים פרטיים
 • מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה
 • הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים או ממשקיעים אסטרטגיים

כיצד ניתן לקבל הלוואות לעסקים?

ההלוואות שהגופים השונים מציעים לעסקים הן אטרקטיביות ביותר, ועסקים רבים מגישים בקשות לקבלת הלוואה. עם זאת, רק כ-30 אחוז מהבקשות מאושרות. על מנת להעלות באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת ההלוואה, על העסק לבחון את הצרכים האמיתיים שלו אל מול אפשרויות הגיוס העומדות בפניו, ולהחליט על מסלול ההלוואה או תמהיל ההלוואות הנכון. כתיבת תכנית עסקית ומותאמת לעסק ולענף בו הוא פועל, היכרות מדוקדקת עם הדרישות של כל מסלול והכנה מרבית לבקשה – הן שיעשו את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה.

83% מלקוחותינו קיבלו הלוואה משתלמת לעסקים! מעוניינים לשמוע עוד? חייגו: 09-8788669

עדכון אחרון: 7/31/2017 12:10:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: