בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות ללא ריבית - זה אפשרי

 

לא פעם אנחנו רואים פרסומות בטלוויזיה או בגורמי המדיה השונים המפרסמות הלוואות ללא ריבית. כמובן שכל בעל עסק חולם לקבל  הלוואה ללא ריבית, אך כמובן שסוג הלוואות זה הרבה פחות שכיח מהלוואות עם ריבית משום שהגורם המלווה לא מרוויח כסף מההלוואה באופן ישיר, ובדרך כל מי שמציע את סוג ההלוואות הללו הם בנקים, עמותות וגמ"חים שונים.

כמובן שגם חברות האשראי , חברות הביטוח או גורמי מימון מציעים לעיתים הלוואות מסוג זה אך ברור לכולם שכדי לקבל הלוואה כזו יש צורך בעמידה במספר קריטריונים נוקשים ולכן ההלוואות ניתנות רק במקרים ייחודיים מאוד ותחת בקרה מעמיקה.

מי הגורמים הנותנים הלוואות ללא ריבית?

כמו שכבר ציינו, יש מספר גורמים אפשריים שיכולים להעניק לכם הלוואה ללא ריבית, כמובן שלצד גורמים אלו תמיד יש תוכניות מיוחדות המוצעות על ידי הבנקים או גורמים חוץ-בנקאיים. מומלץ מאוד לבדוק לעומק את כל האפשרויות העומדות לנגדכם בהתאם למצב הייחודי בו אתם או העסק שלכם נמצאים. לעיתים תופתעו לגלות הלוואות המוצעות על ידי ארגונים , קרנות, בנקים או מוסדות שונים.

גמ"ח הלוואות- הגמח"ים הנם מוסדות פיננסים חוץ בנקאיים שנועדו לתת הלוואות ללא ריבית לאנשים הזקוקים להלוואות אלו. הגמ"ח מלווה את הקהילות היהודיות שנים רבות, וגם כיום ממשיך להתקיים לצד המערכת הבנקאית הישראלית הממוסדת. מבחינת תפוצה, רוב קופות הגמ"ח פועלות במגזר החרדי, חלקן במגזר הדתי ומספר מאוד קטן במגזר החילוני. מרבית הקופות הללו הן קהילתיות או משפחתיות ופועלות בסכומים קטנים וביכולתן לעזור למספר אנשים מצומצם מאוד.

  • בנקים - גם הבנקים בישראל מציעים לעיתים הלוואות לבעלי עסקים או לאנשים פרטיים, בדרך כלל הלוואות אלו מצריכות תהליך ארוך הכולל בדיקות רבות ואישורים מיוחדים.  לרוב הסיבה שהבנקים נוהגים להציע הלוואות מסוג זה היא כדי למשוך לקוחות חדשים שיצטרפו לבנק בסופו של דבר  ובדיוק בשל כך לעיתים לקיחת הלוואה מהם כרוכה בהתחייבות לטווח ארוך. מומלץ לבדוק אחת לכמה זמן או אפילו לעשות סקר שוק בין הבנקים ולאתר הלוואות בתנאים אטרקטיבים או אפילו כאמור, הלוואות ללא ריבית הניתנות במקרים מסוימים.

חברות אשראי - בשנים האחרונות חברות האשראי מחפשות תחומי התרחבות עסקיים ולכן אנחנו עדים להיקף פרסום נרחב מצד חברות בולטות בתחום המעודדות לקיחת הלוואות במידיות ובקלות. גם פה חלק מהחברות מציעות לעיתים הלוואות על מנת למשוך קהלים חדשים ולהגדיל את מקורות ההכנסה הפוטנציאליים של החברות הללו.

בדומה לבנקים מדובר בתהליך דקדקני הכולל שורה של בדיקות לפני מתן ההלוואה ייחודית כמו זו. במידה ואתם אכן מוצאים הלוואה כזו אצל אחת מחברות האשראי, מומלץ לבדוק לעומק את כל הפרטים ולוודא שאין אותיות קטנות הכובלות אתכם ויכולות ליצור בעיות בהמשך.

קרנות וארגונים פרטיים

  • קרנות וארגונים פרטיים -  קרנות וארגונים פרטיים הם נתח משמעותי בשוק ההלוואות ללא הריבית. ישנן מספר קרנות פילנתרופיות המציעות פתרונות לאוכלוסיות מוגדרות מראש הזכאיות לקבל את ההלוואה או להגיש בקשה להלוואה. אחת מן הקרנות הללו היא קרן נתן המציעה הלוואה ללא ריבית לאנשים המעוניינים להקים עסק חדש.

הקרן הוקמה על ידי הפילנתרופ היהודי נתן קישר, כדי לעודד את היזמות בארץ ולעזור ליזמים חסרי יכולת כלכלית. כדי לקבל את ההלוואה יש צורך בהגשת תוכנית עסקית מפורטת, פירוט תזרימי מזומנים, וכמובן הסבר על מהות וסיבת לקיחת ההלוואה לצד שורה של מסמכים נוספים. אחוז הזכאים לקבלת הלוואה בסופו של דבר על ידי הקרן הוא לא גדול ולכן מומלץ להסתייע בגורם מקצועי המסוגל להגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם לקבלת הלוואה מהקרן. אם תבצעו את התהליך באמצעות גורם מקצועי ומנוסה ייגדלו סיכויי ההצלחה שלכם באופן משמעותי ותוכלו להנות מהלוואה מצוינת. 

  • האגודת הישראלית להלוואות ללא ריבית (IFLA) -  בישראל פועלת אגודה שכל תכליתה ויעודה הוא לתת הלוואות לגורמים פרטיים או בעלי עסקים.  בתוכנית המיוחדת לעסקים קטנים ניתן לקבל הלוואה של עד 90,000 שקלים ללא ריבית באמצעות האגודה. האגודה מציעה את ההלוואות לאנשים המעוניינים להקים עסק חדש ואשר זקוקים לחיזוק ביכולת המימון או לעסקים שעומדים לפני התרחבות עסקית וזקוקים לסכום כסף נוסף שאין באמצעותם לגייס באופן עצמאי בשלב נתון זה.
     
  • יש שורה של קריטריונים שיש לעמוד בהם על מנת להיות זכאים להלוואה, ואחד מהם הוא מחזור חודשי של עד 150,000 שקלים. מספר ההחזרים המקסימאלי האפשרי הוא 45 תשלומים חודשיים. מומלץ לבדוק עם האגודה את תנאי הזכאות וכיצד התהליך מתבצע באופן מלא באתר האגודה או בטלפון.

לסיכום, למרות שנהוג לחשוב שנטילת הלוואה ללא ריבית היא תהליך מורכב וכמעט בלתי אפשרי, יש שורה של ארגונים וגורמים בהם אתם יכולים להסתייע על מנת לקבל הלוואה מסוג זה. קרנות פרטיות מציעות הלוואות אטרקטיביות ומומלץ להסתייע בחברה מקצועית היודעת כיצד לעבור את תהליך נטילת ההלוואה בצורה הטובה ביותר שתגדיל לכם את סיכויי ההצלחה בסופו של דבר.

 

הלוואות ללא ריבית

עדכון אחרון: 3/24/2019 12:39:00 PM
מספר מדרגים:18 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: