בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות בערבות מדינה לעסקים – מה הסיכויים ובאיזה מחיר?

בעל עסק שמבקש הלוואה בעת משבר או קושי תזרימי לא חייב לפנות למערכת הבנקאית, שבדרך כלל תדרוש ממנו בטחונות או ריבית גבוהה. הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, שפועלת בחסות משרד הכלכלה והאוצר, נועדה לסייע לבעלי עסקים, ומציעה הלוואות בערבות מדינה לעסקים.

מי רשאי לנצל את האפשרות הזו?

הלוואות בערבות מדינה לעסקים עומדות בפני כל עסק, שהמחזור השנתי שלו עומד על 100 מליון ש"ח בשנה לכל היותר, כל עוד הוא לא מוגבל במערכת הבנקאית, לא חב למדינה, ולא חלים עליו הליכי הוצאה לפועל, פשיטת רגל או כונס נכסים. מאחר והקרן מגייסת את הכספים מהמערכת הבנקאית.

הקרן מציעה הלוואות בערבות מדינה לעסקים ב – 7 מסלולים שונים

  1. מסלול הלוואות לעסק חדש – עסק שמצוי בשלבי הקמה רשאי לגייס הלוואה עם הון עצמי שעומד על 10% בלבד מגובה הלוואות בערבות מדינה לעסקים.
  2. מסלול הלוואות לעסק בקשיים – עסק שמצוי בקשיי תזרים רשאי לגייס הלוואת הון חוזר, בתנאי שהוא מוכיח בעזרת דו"חות כספיים ותכנית עסקית, שהוא מסוגל להחזיר את ההון ושהוא מצוי בתהליך ליווי עסקי.
  3. מסלול הלוואות לעסק בצמיחה – עסק שמבקש לגדול, להתפתח או להרחיב פעילות רשאי לגייס הלוואה עם הון עצמי שעומד על 25% מגובה ההלוואה.
  4. מסלול הלוואות משולב – מסלול זה מתאים לעסק שמצוי בקשיי תזרים, ומוכיח שהרחבת פעילות העסק, רכישת מלאי חדש וכדו עשויים לסייע לו להתגבר על המשבר. גם במסלול זה נדרש העסק להוכיח שהוא מצוי בתהליך ליווי עסקי.
  5. מסלול הלוואות מהיר – מסלול זה מוצע לעסקים, שהמחזור השנתי שלהם עומד על 3 מליון ש"ח לכל הפחות, ומציע להם לקחת הלוואה של עד 100,000 ש"ח.
  6. מסלול הלוואות בערבות מדינה לעסקים בתחום השקעה בתעשייה – מסלול זה מציע עד 90% מגובה ההשקעה או עד 15% מהמחזור העסקי (את הסכום הנמוך מביניהם). לצורך קבלת ההלוואה נדרש הלווה להציג בטחונות של 30% מגובה ההלוואה או שעבוד נכס שנועד לרכישה מכספי ההלוואה עד לפירעון ההלוואה.
  7. מסלול הלוואות לעסקים יצואנים – מסלול זה מציע הלוואות שמגיעות עד ל – 12% מהמחזור השנתי של העסק, ולכן מוצעים רק לעסקים שהיקף היצוא בשנה הקודמת לבקשת ההלוואה עמד על 250,000 דולר לכל הפחות. לצורך לקיחת הלוואה זו נדרשים בטחונות בגובה 25% מגובה ההלוואה.

בכל אחד מהמסלולים הללו ניתן לקבל הלוואות ללא ריבית עד 90,000 ש"ח.

כיצד מאושרת ההלוואה לבעל העסק?

הלוואות בערבות המדינה אינן מאושרות ביום אחד. לצורך הגשת הבקשה יש להיערך מראש עם דו"חות פיננסיים ותכנית עסקית מסודרת. לצורך הכנת כל הניירת הדרושה כדאי להיעזר בחברה שמתמחה בגיוס הלוואות בערבות המדינה, כך שהיא תתאים את כל הטפסים לדרישות המערכת בצורה אופטימלית ותוכל גם לייצג אתכם בפגישה עם כלכלן מטעם הקרן.

אישור הבקשה תלוי במנהל הקרן ובהחלטת הבנק. במידה ואלו הסכימו לאשר את ההלוואה, עדיין נדרש אישור מטעם הועדה המרחבית, שאישורה יעביר את הבקשה לוועדה סופית, בה יוחלט על ידי נציג הבנק, נציג הקרן ונציג האוצר אם לאשר את ההלוואה.

התהליך כולו אורך בין חודש לחודשיים.

מה הסיכויים?

סטטיסטית, כ – 50% מהבקשות לא נענות בחיוב. על מנת להגדיל את הסיכויים לקבלת ההלוואה, אפק ביז מסייעת לעסקים רבים להכין את כל הניירת והטפסים שנדרשים לצורך הגשת הבקשה, מייצגת את לקוחותיה בוועדה ואף מנהלת עבורם משא ומתן.

כחלק מהשירותים שלנו אנו כאן כדי לייעץ גם כיצד לנתב את ההשקעה ואת כספי ההלוואה בצורה מיטבית, שתבטיח לבעל העסק הצלחה עסקית.

 

 

 

עדכון אחרון: 12/19/2019 3:37:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: