בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואות בערבות מדינה לחברות סטארט אפ

יזמים צעירים בעולם ובמדינת ישראל מתקשים מאוד בגיוס הון ראשוני לטובת הסטארט אפ שלהם, זאת בעיקר בשל חשש של הבנקים לתת הלוואות למי שבסבירות גבוהה לא באמת יוכל להחזיר אותן. במידה ויזם הסטארט אפ לא מוצא משקיעים שישקיעו כסף ברעיון שלו, הוא יכול לבקש הלוואה בערבות מדינה, מה שאומר שהמדינה היא זו שתהא ערבה מול הבנק לכך שאותה הלוואה אכן תוחזר כמקובל.

העניין הוא, שהמדינה לא ממהרת לאשר את הבקשות הללו, מסיבות כאלו ואחרות אשר יפורטו  בהמשך, מה שמציב את אותם יזמים בפני דילמה: כיצד לגייס אשראי ולקבל  את המזומנים הדרושים להוצאתו לפועל והגשמתו של אותו רעיון עסקי מדובר?

בדיוק כדי להבין מה באמת קורה בהקשר של הלוואות בערבות מדינה לחברות סטארט אפ, האם זה בכלל משתלם ואיך בכל זאת אפשר לקבל אישור בשביל החברה שלך, כדאי מאוד שתקרא את הכתבה הבאה, שתסייע לך לנהל את הליך הבקשה באופן מושכל ואפקטיבי ולגייס אשראי במהירות ובתנאים נוחים.

מה זה אומר הלוואה בערבות מדינה ואיך זה עובד בפועל?

הלוואה בערבות מדינה הנה הלוואה לכל דבר ועניין, הלוואה לעסק לטווח ארוך, רק בתנאים נוחים ומשתלמים יותר. רוב ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים הנן הלוואות בערבות מדינה, זאת מהסיבה שלעסקים אלו יש פחות סיכוי לקבל הלוואה חוץ בנקאית או הלוואה מהבנק, שאיננה מכוסה בערבות המדינה, ערבות יציבה ורצינית.

הבנקים לא ממהרים לתת הלוואות לעסקים קטנים, אבל המדינה יותר חיובית בנושא זה. זאת כיוון שלמדינה יש אינטרס לעודד צמיחה של עסקים קטנים חדשים בארץ, דבר שמגביר את הצמיחה הכלכלית של המדינה בטווח הרחוק וכמו כן, מעודד הזדמנויות שוות במעגל העסקי.

הלוואות בערבות מדינה לסטארטפים

הלוואות בערבות מדינה נבחנות על ידי הקרן ומאושרת רק במידה ואותו עסק עומד בכל הקריטריונים הדרושים, דוגמת האם יש לך חובות לרשויות המס במדינה ו/או לבנקים כאלו ואחרים. יתרה מכך, בוחנים גם את הפוטנציאל העסקי שלך, על מנת לדעת האם העסק שלך או במקרה שלנו, הסטארט אפ שלך, אכן צפוי להחזיר את ההלוואה. ההלוואה ניתנת לרוב למשך חמש שנים בריבית של 3.5+%, תנאים טובים יותר מהלוואות שאינן בערבות מדינה.

הלוואות בערבות מדינה לא תמיד מאושרות לסטארט אפים

הבעיה היא, שרק מחצית מהבקשות של בעלי עסקים להלוואות בערבות מדינה מאושרות והמספרים קטנים בהרבה כשמדובר על מקימי חברות סטארט אפ שרוצים לגייס אשראי בדרך של הלוואה בערבות מדינה.

הסיבה המרכזית שבגינה אותן בקשות לא מאושרות בקלות, הנה שכשאר מפתחים מוצר, לוקח הרבה מאוד זמן עד שהוא מתחיל להניב פירות, או במילים אחרות - עד שרואים תוצאות כלכליות והכנסות משמעויות, אשר מכסות על ההוצאות והופכות בהמשך בתקווה גם לרווחים.

איך בכל זאת חברות סטארט אפ  מקבלות הלוואות לעסק?

הקריטריון הראשון שעל פיו המוצר שלך נבחן ולפיו מתקבלת ההחלטה האם לאשר  הלוואות בערבות מדינה לסטארט אפים הנו: האם המוצר שלך מהווה תרומה משמעותית לשוק הקיים.

כלכלנים מטעם הקרן להלוואות בערבות מדינה יבחנו לעומק את האטרקטיביות של המוצר שלך ואת הפוטנציאל הגלום בו להפוך לשימושי ונמכר. בקשתך צריכה להיות מנומקת כהלכה, באופן שירצה את אותם בודקים ויגרום להם להבין ויתרה מכך, להאמין, שהמוצר שאתה מבקש להוציא לפועל, אכן עתיד להוות תרומה לציבור.

אותם כלכלנים יבדקו האם הרעיון היזמי שלך הוא אכן בר יישום ויבקשו לראות דוחות מפורטים, בדגש על דוחות כספיים, שיתארו במדויק כיצד אתה מתכנן לשווק ולמכור את המוצר וכמובן, להשיג לקוחות פוטנציאליים, משמע קונים.

חשוב שתדע שאתה יכול לקבל אישור גם אם אין צפי להכנסות בששת החודשים הראשונים להקמתו של הסטארט אפ, זאת בשל ההבנה שייקח זמן ויידרשו הרבה מאמצים עד שאותו מוצר יתחיל לקרום עור וגידים ולראות אור בענף שבו הוא מתוכנן להיות משווק. 

דרישה נוספת הנה הוכחת הכנסות של בעל הסטארט אפ, משמע האם מקים הסטארט אפ מקבל משכורת שיכולה לספק את החזר ההלוואה הדרוש לאחר תשלומי הוצאות של הסטארט אפ. אם לא תימצא משכורת כזו, סביר להניח שהבקשה לא תאושר.

לקבל הלוואה במימון המדינה לסטארט אפ שלך!

לסיכומו של עניין, אמנם מסובך יותר לקבל אישור להלוואה במימון מדינה, אך אין זה אומר שהדבר בלתי אפשרי. המספרים בשטח אמנם נמוכים יותר ביחס להלוואות לעסקים שניתנות לחברות שאינן חברות סטארט אפ, אבל בעזרת ייעוץ נכון של חברת השקעות ומימון ובאמצעות ליווי של אנשי מקצוע מיומנים, גם הסטארט אפ שלך יוכל לקבל את ההלוואה המיוחלת.

אפק פתרונות מימון מציעה מגוון הלוואות בערבות מדינה לחברות סטארט אפ בתנאים מעולים!

רוצה לשמוע עוד? חייג/י: 09-8788669

עדכון אחרון: 3/24/2019 2:42:00 PM
מספר מדרגים:8 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: