בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

הדברים שהכי חשוב לדעת על ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים

עסקים הם דבר דינאמי, ובכל עסק יש תקופות טובות יותר או פחות, והשינויים בענף אליו משתייך העסק, היקף המתחרים בענף, פיתוח טכנולוגיות ותמורות בשוק העבודה יכולים להשפיע רבות על פעילותו העסקית של העסק לטובה או לרעה. יזמים רבים ובעלי עסקים פונים לעיתים קרובות לבקשת הלוואות לעסק לצורך פתיחת עסק חדש, יציאה ממשבר כלכלי אליו נקלעו, או לצורך פיתוח והרחבת העסק, והשאלה הנשאלת היא מהיכן כדאי לבקש את ההלוואה? האם לפנות לבנקים, לחברות האשראי וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים או שאולי האפשרות הטובה ביותר היא לקיחת הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים?

הלוואה מהבנק

מרבית הבנקים מציעים מסלולי שונים ללקיחת הלוואות לעסקים קטנים לצורך פתיחת עסק חדש, הרחבת הפעילות העסקית של העסק (פתיחת סניף חדש לדוגמה), שיפוץ העסק, רכישת ציוד חדש ומודרני למינוף פעילות העסק, רכישת רכבים, מימון הון חוזר ועוד.

כאשר מדובר בעסק במשבר הבנקים אינם ממהרים להעניק הלוואות, כיוון שהדרישות המקדימות לקבלת הלוואות אמורות לבטח את הבנק מפני אי החזר תשלומי ההלוואות בזמן, ולכן לעיתים קרובות, בעל עסק שמצוי בקשיים עלול לקבל סירוב לבקשת ההלוואה.

הלוואה מגופים כלכליים חוץ בנקאיים

מגוון חברות האשראי וגופים פיננסיים כמו סוכנויות ביטוח ובתי השקעות מציעים מגוון מסלולים ללקיחת הלוואה חוץ בנקאית. היתרון בלקיחת הלוואה מגופים אלו הוא, שתנאי הסף לקבלת ההלוואה אינם מחמירים כמו בבנקים, ובדרך כלל מבקש ההלוואה לא נדרש להציג יותר מידי פרטים אודות מצבו הפיננסי. חסרונן היחידי של ההלוואות הללו טמון בהחזרי ריביות גבוהות, ופרט לכך, חשוב להבין שהקלות היחסית, בה מצליחים בעלי עסקים לקבל הלוואות חוץ בנקאיות עלולות לגרור לקיחת החלטות שגויה, מתוך שיקולים אימפולסיביים. לכן מומלץ במקרים אלו להיעזר באיש מקצוע כמו יועץ פיננסי או יועץ השקעות, שיכוון את מבקש ההלוואה לעבר אפיקים שיהיו אופטימליים עבורו.

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים

כשהבנקים אינם ממהרים לתת הלוואה לעסק במשבר או ליזם ללא גב פיננסי יציב מספיק, קיימת האפשרות לקחת הלוואות בערבות המדינה, שמטרתן לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שסורבו לקבל הלוואה במסלולים שהבנק מציע עקב בעיות בתזרים מזומנים או מחסור בערבונות.

את ההלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים יזמה הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה ומשרד האוצר, שמאפשרת לקבל הלוואה בתנאים מועדפים עד חצי מליון ש"ח עבור מימון והשקעה בעסק קיים או בסכום שעומד לכל היותר על 8% ממחזור העסק בשנה הקלנדרית האחרונה (הגבוה מבין השניים), וזאת בתנאי שלמבקש ההלוואה אין חובות למדינה והוא אינו מוגבל בבנקים.

בהלוואות מסוג זה אישור הזכאות ניתן על ידי המדינה, הן מתאפיינות בהצגת בטחונות נמוכים מצד מבקש ההלוואה, ריביות נמוכות, טווח החזר שעומד על 5 שנים והלוואת גרייס, שמעניקה למבקש ההלוואה את האפשרות להתחיל להחזיר את ההלוואה בתום חצי שנה מיום לקיחתה. כמו כן, ההלוואה בערבות המדינה אינה כלולה באובליגו של מבקש ההלוואה, וכך אינה פוגעת בסיכוייו לבקש הלוואות נוספות בעתיד.

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים או גדולים

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: