בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואה בערבות מדינה עבור חקלאים

אין צורך להסביר לכם מדוע החקלאות חשובה לישראל. הגידולים החקלאיים מהווים חלק בלתי נפרד מהמזון שמגיע בסופו של יום ללקוחות הקצה ומשתלב בתפריט שלהם. החקלאות חשובה מאד למשק הישראלי מבחינה כלכלית, מה גם שהיא מספקת מקומות תעסוקה. כל אלה מסבירים מדוע משרד החקלאות וגורמים אחרים במדינת ישראל משקיעים מאמצים רבים במטרה לשפר את החקלאות, ובעיקר לספק לחקלאים את הכלים (הכלכליים ואחרים) הדרושים להם לעבודתם. הלוואות בערבות מדינה לחקלאים מהוות ביטוח מובהק של המאמצים האלה, וכלי שכל מי שפועל בתחום החקלאות צריך להכיר.

מי יכול לקבל את ההלוואה?

לפני שמתייחסים לתנאים של הלוואות בערבות מדינה עבור החקלאים, צריך לעצור ולראות מי בכלל מוגדר כחקלאי בהקשר הנוכחי. התשובה הדי פשוטה היא שיהיה זה יצרן המייצר תוצרת חקלאית, אבל שימו לב – הכוונה היא רק לענף הצומח ולא לענף החי. התנאי המרכזי השני הוא שמחזור העסקים של העסק בשנה שלפני מועד הגשת הבקשה הוא עד חמישה מיליון ש"ח. הגורמים מאחורי קרן ההלוואות לעסקים מבצעים את הבדיקות האלו לגבי כל עסק, על פי המסמכים שהוא מעביר. לכן חשוב לוודא קודם כל את ההתאמה הזו לפני שיוצאים לדרך ומגישים את מסמכי הבקשה הלכה למעשה.

הלוואות בערבות מדינה לחקלאים

התנאים העיקריים של הלוואות בערבות מדינה לחקלאים

הלוואות בערבות מדינה לחקלאות ניתנות החל משנת 2015, במטרה להקל על החקלאים במסע הכלכלי המאד לא פשוט שלהם (על אחת כמה וכמה בעידן של משבר כלכלי עולמי). ההלוואות מעמידות מספר תנאים בסיסיים. הראשון הוא שערבות המדינה כלפי הבנק תעמוד על לא פחות מאשר 85% מסכום ההלוואה הכולל, מה שמקטין בצורה משמעותית את הקושי הפיננסי עבור נוטלי ההלוואה. הבטחונות שהוא צריך להציג אמנם קיימים, אבל הם מינימליים בכל קנה מידה, כאשר אחוז הביטחונות המקסימלית הוא 10% – עובדה נוספת שמגדילה את מרחב התמרון של אותו אדם. התנאי המרכזי הבא הוא חתימה על ערבות אישית על פי התנאים המוגדרים בקרן.

איך מחזירים הלוואה בערבות מדינה לחקלאים?

באשר לצורת ההחזר, יש כאן שתי אפשרויות עיקריות. הראשונה היא לקבל הלוואה קצרת מועד – פרק זמן של עד שנה – כאשר סוג ההלוואה יהיה בולט. הפירעון של ההלוואה הוא על פי לוח הסילוקין הסטנדרטי של הקרן או לחלופין בצורת תשלום הקרן עם סיומה של תקופת ההחזר. הסכום המקסימלי של הלוואה במסלול זה הוא 350,000 ש"ח. ההלוואה הארוכה, האופציה המרכזית השנייה, תינתן לפרק זמן ארוך יותר (עד חמש שנים) כאשר תקופת הגרייס המקסימלית היא חצי שנה.

מעוניינים לקבל מקור מימון לחקלאים בתנאים מצוינים? אפק פתרונות מימון תשמח לעמוד לשירותכם ולסייע לכם לכל אורך התהליך, עד לקבלת ההלוואה בתנאים האידיאליים.

 

עדכון אחרון: 10/28/2019 4:14:00 PM
מספר מדרגים:26 דירוג ממוצע:4.5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: