בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הלוואה במסלול תעשייה

הלוואה בערבות מדינה בתעשייה

תעשיינים בישראל זקוקים לפתרונות מימון אטרקטיביים על מנת להשקיע במחקר ופיתוח, בציוד וברכישת נכסים יצרניים חדשים לעסק, וכן כדי להרחיב פעילות עסקית. עם זאת, רבים מהתעשיינים מתקשים לקבל הלוואות אטרקטיביות בבנקים ובחברות מימון חוץ בנקאיות, לכן המדינה החליטה להקים מסלול השקעות בתעשייה במסגרת פעילות הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

תנאי ההלוואה במסלול השקעות בתעשייה

מסלול השקעות בתעשייה בערבות המדינה מיועד לעסקים בינוניים, בעלי ותק של לפחות שלוש שנים, עם מחזור הכנסות שנתי מעל 25 מיליון ש"ח. ניתן לקבל את ההלוואה למטרות הבאות:

  • רכישת נכסים יצרניים חדשים לעסק
  • השקעה במחקר ופיתוח תעשייתי
  • העסקת עובדים חדשים בעסק הנדרשים במסגרת ההשקעה ובהוספת פעילות חדשה.

סכום ההלוואה לעסקים במסלול השקעות תעשייה הוא הנמוך מבין 90% מהסכום הנדרש להשקעה ו-15% ממחזור העסקים בשנה קלנדרית קודמת. אם התעשיין לוקח את ההלוואה כדי לרכוש נכס יצרני, עליו לרשום שעבוד על הנכס כדי להבטיח את פירעון ההלוואה. תעשיינים יכולים לקבל את ההלוואה האטרקטיבית לתקופה של עד 12 שנים, וקיימת אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים.

הלוואה במסלול תעשייה

המדינה מציעה ערבות בשיעור של עד 60% בהלוואה ראשונה ושל עד 55% בהלוואה נוספת. כמו כן, המדינה קבעה מספר דרישות סף כתנאי לקבלת ההלוואה. למשל, אם לעסק אין חובות לרשויות המס בישראל, אם חשבונות העסק והחשבונות הפרטיים של בעלי המניות אינם מוגבלים ו/או מעוקלים, אם אין הליך משפטי נגד העסק מצד אחד הבנקים בארץ ואם העסק אינו נמצא בהליך כינוס נכסים, הקפאת הליכים או הסדר נושים.

מדוע כדאי לך לקחת הלוואה במסלול תעשייה?

כאמור, תעשיינים רבים בארץ מתקשים לקבל הלוואות נוחות בריבית אטרקטיבית מבנקים ומחברות מימון חוץ בנקאיות. המדינה מעוניינת לסייע לתעשיינים ולחזק אותם, לכן היא החליטה לתת הלוואות נוחות בערבות המדינה כחלק ממאמציה לחזק את התעשייה בארץ.

ההלוואה הנוחה מאפשרת לתעשיינים להשקיע בעסק ולקדם אותו, ליצור מקומות תעסוקה נוספים, לעסוק במחקר ופיתוח ולחדור לשווקים חדשים ולתחומי פעילות נוספים. את ההלוואה ניתן לפרוע ב-144 תשלומי החזר חודשיים, כאשר במסלול הלוואות רגיל לרוב ניתן לקבל הלוואה עם פריסת תשלומים עד 5 שנים בלבד. פריסה ארוכה של תשלומי ההחזר מאפשר לעסק לצמוח ולהתרחב, חשוב לציין כי הריבית במסלול השקעות בתעשייה נמוכה יותר בהשוואה לריבית הנהוגה במסלולים הרגילים של הקרן בערבות המדינה.

הלוואה בערבות מדינה לתעשייה

הזכאות לקבלת הלוואה בערבות מדינה מבוססת על נתוני העסק ופעילותו וגם על מטרת הבקשה של התעשיין לגיוס ההלוואה הנדרשת עבורו. כדי לשפר סיכויים ועל מנת להגיש את הבקשה באופן מקצועי וללא טעויות מיותרות מומלץ לפנות לחברת ייעוץ עסקי המתמחה בפתרונות מימון לעסקים.

כדאי לדעת כי קיימת אפשרות לקבל הלוואה אטרקטיבית גם דרך הקרן החדשה לתעשיינים, ניתן לקבל הלוואה עם פריסה ארוכה עד 12 שנים בסכומים שבין חצי מיליון ש"ח ועד 15 מיליון ש"ח, החל מ- פריים + 0.9%.

עדכון אחרון: 11/12/2017 11:56:00 AM
מספר מדרגים:28 דירוג ממוצע:4.3
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: