בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

פתחת עסק חדש? זקוק למימון? הנה האפיקים להלוואות לעסקים חדשים

יזם שמעוניין לפתוח עסק חדש בדרך כלל מלא באמביציה ודרייב, יש לו רעיון יוצא דופן, מיזם שהוא מאמין בו בכל מאודו או רצון מאוד גדול לעשות את דרכו כעצמאי, מה שכולל תשוקה גדולה והרבה תעוזה. אך רצון ותשוקה בדרך כלל אינם מספיקים, ועל מנת להתחיל את צעדיו כעצמאי ולפתוח עסק או לבנות מיזם חדש, הוא זקוק לגב כלכלי, שיסייע לו בתחילת הדרך עד לכשהעסק יעמוד ברשות עצמו.

כיום המדינה מעודדת מתן הלוואות לעסקים חדשים לצורך רכישת ציוד, השכרת מקום, תשלומי שכר לעובדים ולספקים, תפעול כללי של העסק, תשלומי מסים ועוד, וזאת בלבד שבעלי עסקים במדינה יפרחו וישגשגו לטובת המשק ולטובת הקמת מקומות עבודה חדשים.

הלוואות לעסקים חדשים בערבות המדינה

עסקים בהקמה או עסקים וותיקים רשאים לפנות לקרן בערבות המדינה, שמעניקה הלוואות לעסקים החל מ- 100,000 ש"ח בתנאים נוחים וכמעט ללא צורך בערבונות, כיוון שכשמה כן היא, נותנת את ערבות המדינה.

מדו"ח פעילות הקרן בשנים 2016-2018, שפורסם בשנה האחרונה, נראה שבשנים הללו ניתנו 4,657 הלוואות לעסקים חדשים, שקיימים עד 5 שנים. מספר ההלוואות הזה מהווה 46% מסך כל ההלוואות שניתנו על ידי הקרן לעסקים בשנים הללו, 17% מסך כל ההלוואות ניתנו לעסקים שפעילים פחות משנה, מה שמעיד, שהקרן אכן מנסה לעודד יזמות פעילה וצמיחה עסקית וכלכלית במשק.

מהם תנאי הסף לקבלת ההלוואה?

על מנת להיות זכאי להלוואה בערבות המדינה יש לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • המחזור השנתי של העסק לא יעלה על 100 מליון שקלים.
  • חשבון העסק, הבעלים או בעלי המניות אינו מוגבל.
  • אין לעסק או לבעליו כל חוב בעייתי מול הבנק.
  • העסק אינו בתהליכי סגירה, הוצאה לפועל או כונס נכסים.

כיצד תגדיל את סיכוייך לקבל את ההלוואה?

באופן כללי, ככל שמחזור ההכנסות של העסק גבוהות יותר (מעל 500,000 ש"ח), כך הסיכויים לקבל הלוואה גדלים, וזאת מאחר שהקרן מעניקה סכומי הלוואה גבוהים ביחס לאפיקי מימון אחרים. יחד עם זאת, אם לעסק בעל מחזור מכירות שנמוך מ- 500,000 ש"ח יש פוטנציאל להגדיל בעתיד את מחזור ההכנסות שלו, כלכלני הוועדה יכולים לשקול את הבקשה בחיוב, ולהעניק הלוואה של 100,000 ש"ח.

על מנת להציג את הפוטנציאל שיש לעסק, חשוב להגיע עם תכנית עסקית מפורטת, שמציגה את האסטרטגיה העסקית והכלכלית של העסק. לשם כך כדאי להיעזר בחברה מקצועית, שמתמחה בייעוץ ובליווי עסקים לצורך קבלת הלוואה, שתסייע בבניית תכנית באופן נכון ויעיל, ושתוכל גם לייצג את העסק ולנהל עבורו את המשא ומתן.

אפיקים נוספים לגיוס הון והלוואות לעסקים

פרט להלוואה בערבות המדינה, רשאי בעל עסק לפנות לבנק לצורך קבלת הלוואות ללא ריבית. יתרונו של עסק חדש הוא בכך שפתיחת חשבון חדש בבנק בדרך כלל כוללת הלוואה לעסקים על מנת לעודד את בעל העסק לפתוח חשבון בבנק כזה או אחר. אך מאחר והבנקים דורשים ערבונות, שלא תמיד יש לבעל העסק להציג, ניתן לפנות אל גופים חוץ בנקאיים כמו חברות פיננסיות, חברות האשראי וחברות ביטוח, שמציעות שלל הלוואות בתנאים נוחים ואטרקטיביים.

רוצה לקבל את ההלוואה הכי משתלמת עבורך? פנה עוד היום לחברתנו, ונציג מטעמנו ישמח לסייע לך לבחון את אפיקי המימון שהכי נכונים לך ולעסק שלך. יחד נוכל לבנות עבורך את התכנית הכלכלית שתביא לך את ההון הדרוש לך כדי להתקדם בעולם העסקי ולמנף את העסק שלך כבר מתחילת דרכו.

היכן ניתן וכדאי לגייס הלוואות לעסקים חדשים

 

עדכון אחרון: 7/28/2019 1:36:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: