בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

גיוס הון ממדען ראשי

אם רק תתנו למוח הישראלי את התשתית הדרושה לכך, הוא ימציא עבורכם לא מעט פטנטים. ישראלים רבים מעוניינים להמציא ולפתח רעיונות בגזרה הטכנולוגית, שמסבכת עבורם מעט את התמונה: כדי לתכנן את המוצר או לפתח את הטכנולוגיה נדרשים סכומי כסף גבוהים, שאין בהכרח ליזם – מתקדם ומתוחכם ככל שיהיה הרעיון שלו. בדיוק למצבים מהסוג הזה קמה החממה של המעדן הראשי, שתפקידה לספק ליזמים את התשתית הכלכלית הדרושה בעת כניסה לעולם הטכנולוגי. אז האם המפתח להמצאות ולפיתוחים המתקדמים עובר בהגשת בקשה לקבלת תמיכה מהמדען הראשי?

הפרויקטים שמקודמים על ידי מדען ראשי

באמצעות לשכת מדען ראשי ניתן לבצע הזנקה של רעיונות שנמצאים על הנייר או בשלבי פיתוח ראשוניים. חממת המדען הראשי פועלת בשני תחומים – הן בתחום הטכנולוגי והן בתחום הביוטכנולוגי – והיא מספקת את כל הדרוש לתהליכים העומדים בבסיס הפיתוחים האלה: החל מתמיכה כלכלית (סיוע כספי ישיר לקבוצות הזכאות), דרך שירותים חיוניים דוגמת ייעוץ ועד לתשתיות השונות הנדרשות לעסקים, דוגמת מעבדות או משרדים. החממה של המדען הראשי יכולה גם לבצע את החיבור החשוב כל כך בין המפתחים לבין משקיעים שיכולים לסייע להתגבר על החוסר הכלכלי.

כדי שיזם יקבל את סיוע מדען ראשי הוא צריך לעמוד במספר תנאים בסיסיים. הרעיון המקודם צריך מן הסתם להיות מקורי וחדשני, לפעמים ברמה של פטנט. הפיתוח (הקניין הרוחני) צריך לקבל מעמד שמגן עליו. מאנשי הפרויקט חלה חובה לעבוד רק במסגרתו ולא במסגרות אחרות. יש לציין שהרצון של המדינה לפתח את הפריפריה מביא לכך שפרויקטים הפועלים בה יכולים בהחלט לקבל עדיפות. כמו כן, החממה מעדיפה שהפרויקטים יישארו בגבולות ישראל, כאשר יציאה מהם ופניה לשדה המשחק הבינלאומי יכולה להתבצע רק לאחר קבלת אישור מהלשכה ותשלום אחוז מסוים מהסכום שמתקבל כתוצאה מהמעבר.

אז למה לפנות אל מדען ראשי?

קבלת סיוע ממדען ראשי היא צעד מומלץ עקב לא מעט סיבות. היתרון הראשוןן הוא דרגת הסיכון הנמוכה, שמאפיינת בעיקר את הסיוע הכספי. כידוע, אם היזם מעוניין לקחת הלוואה (בנקאית או הלוואה חוץ בנקאית) הוא צריך להעמיד ערבויות ובטחונות בסכום בלתי מבוטל, וגם לגייס הון ראשוני שאין לו בהכרח. עם החממות הטכנולוגיות מתבצע מימון של 85% מהתקציב על ידי המדינה, מה שאומר שהיא זו שנמצאת בדרגת הסיכון (לכן היא פונה מראש לפרויקטים בעלי סיכויי הצלחה). בהמשך לכך, החממה מבצעת השקעה של 15% מהתקציב ויכולה לקבל בתמורה עד מחצית מהמניות של החברה. הסיוע שלה אינו ניתן בחינם, כמובן, אבל נראה שההסדר הזה הוא בסך הכל הוגן בהתחשב ביתרונות הסיוע של המדען הראשי. תקופת הזיכיון דרך המדען הראשי ארוכה, ועומדת על שמונה שנים.

אפק פתרונות מימון מאפשרת לכם לקבל תנאים אידיאליים של פרויקט חממות ממדען ראשי.

עדכון אחרון: 8/15/2017 11:30:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: