בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

הדברים שלא כל אחד יודע על גיוס אשראי מבנקים ואפשרויות נוספות

גיוס אשראי מבנקים – לא כולם אותו דבר, כל עסק צריך וזקוק למסגרת אשראי רחבה, תזרים מזומנים ואיזון טוב על מנת להתקיים. זה נכון לכל שלב ב"חיי העסק" – בין אם בהקמתו, כשהעסק עוד לא התחיל, בין אם בתחילת דרכו או שכבר נמצא בפעילות השוטפת וגם עסק המעוניין להתרחב ולהשקיע בתחומים נוספים או להגדיל את תחום עיסוקו. לטובת כל הנאמר, בדרך כלל, לעסק עצמו או לבעל העסק אין מראש את הכסף להשקיע או את מסגרת האשראי הרצויה לצורך תפעול שוטף, ולכן נאלץ לפנות לגופים חיצוניים לעסק לטובת הלוואה, מימון או השקעה. גיוס אשראי מבנקים זו אחת האפשרויות הידועות והנפוצות, אך לא כולם מבינים את המשמעות שבגיוס כספים כזה. גיוס אשראי, ככלל, הוא תחום ששווה להעמיק בו כשמתחילים להתעניין באפשרויות לטובת פיתוח ומימוש עסקי, כך שמדובר בגיוס מבנקים, יש לזכור כי הבנקים השונים גם כן נותנים אפשרויות שונות בתנאים שונים, ודין בנק אחד אינו כדין בנק אחר. אנחנו כאן על מנת לעשות סדר – מה צריך לדעת ומה האפשרויות שאינן דרך הבנק.
 

מה צריך לדעת ועל מה לחשוב מראש?

בדומה לכל תהליך של גיוס כספים, בקשת הלוואה או מימון – יש למפות בצורה מדויקת את צרכי העסק, כמות הכספים הנדרשת, יכולות העסק והתנאים המתאימים ביותר להחזרים ולריביות שיתאימו לתכניות העסק ולציפיות השונות. על אחת כמה וכמה, כשמדובר בפניה לבנק. ראשית כל, יש לדעת כי לא כל בנק או כל קמפיין בנקאי כזה או אחר יתאים לסוג העסק שלכם. חלק מהבנקים מאפשרים מימון או מאשרים בקשות רק לעסקים בעלי ותק מסוים או מחזור כזה או אחר. דבר נוסף, יש לשים לב כי תנאי הערבות, הריבית וההחזרים של הבנק עלולים להיות מעט "קשוחים" ויש להעמיק ולשים לב כי לעסק אכן יש את היכולות הנדרשות – זאת על מנת לא לשקוע במצבים לא נוחים בהמשך הדרך. לבסוף, על מנת אכן להצליח ולהגיע לבקשה מאושרת מטעם הבנק, יש להשקיע בהעמדת יכולות העסק והתכנית העסקית ברמה גבוהה ביותר – שכן לא כל פניה לבנק מתקבלת, ולמעשה, באופן כללי – הבקשות מאושרות לא באחוזים גבוהים.
 

מה האפשרויות הנוספות הקיימות?

על אף כי אפשרות גיוס הכספים או הגדלת מסגרת האשראי דרך הבנק אכן דרך "מפורסמת" ומקובלת, ישנם גופים נוספים ורבים היכולים להתאים בצורה טובה יותר לדרישות העסק. לדוגמה, קיימים מספר גופים הנותנים הלוואות חוץ בנקאיות בריבית נמוכה – למעשה, קבלת הלוואה שלא דרך הבנק, אלא דרך קרן מימון, הלוואה או השקעה – עם תנאי ריבית נוחים במיוחד. אפשרות כזו יכולה להיות מותאמת יותר לעסק לעומת פניה לבנק, אך סיכויי אישור ההלוואה נמוכים ולא תמיד מדובר בהליך פשוט. כמו כן, קיימים סוגי גופים נוספים, שכולם עוסקים במלוא הזמן בנתינת אשראי חוץ בנקאי לעסקים – למעשה, נותנים לכל עסק ולכל מטרה מה שצריך, זאת בתנאי שהעסק מעמיד תכנית עסקית ברמה גבוהה בדגש על יכולות החזרים ועמידה בתנאים. כמו כן, גופים כאלה יכולים ליצור התאמה דיי גבוהה לצורכי העסק בכל מה שקשור לריביות, תנאי ההחזרים, מועדיהם ועוד.
 

הכול מתחיל בתכנון מקדים והצבת מטרות

לסיכומו של עניין, הצבת מטרות מוקדמת, תכנון ממוקד והבנת המשמעויות מתחילת הדרך יוכלו לעזור ולכוון באם לבחור בגיוס אשראי מבנקים או מגופים חיצוניים. לאחר הבחירה הראשונית, ליווי מקצועי מבעלי ניסיון ורקע עשיר בתחום יעזור ויוביל לתנאים נוחים יותר והעלאת סיכויי אישור הבקשות לכל גוף באשר הוא.

עדכון אחרון: 3/5/2020 1:30:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: