בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

כל מה שצריך לדעת אודות תהליך מימון וגיוס אשראי לעסקים קטנים

גיוס אשראי לעסקים קטנים – הבסיס לקיום משק איכותי רבים לא יודעים כי עסקים קטנים מהווים חלק גדול מאוד ומרכזי בכלכלה ובמשקים בארץ, כשהם למעשה מספקים מקומות עבודה רבים, פיתוחים טכנולוגיים משמעותיים ושירותים ציבוריים מרכזיים. כל אלו מגיעים בצורה פשוטה יחסית לכל צרכן, בזכות אותם עסקים קטנים. יחד עם זאת, גיוס אשראי לעסקים קטנים הוא לא תמיד תהליך פשוט ומהיר, ורבים מבעלי העסקים הקטנים נתקלים בקשיים רבים בגיוס אשראי לטובת קיום העסק או הקמתו – עסקים קטנים מתאפיינים בכך, משום שלטובת הקמת העסק בתחילתו, או הרחבתו יש צורך במסגרת אשראי רחבה על מנת לאפשר את פעילות העסק. הקושי מתבטא בכך שגורמים רבים המממנים או מלווים עסקים כאלה יכולים להעמיד תנאים נוקשים ולא נוחים, מתוך חשש ליציבות ויכולות אותו עסק. צוות המומחים שלנו כאן על מנת להסביר ולפשט את התהליך, לתת דוגמאות לגופים רלוונטיים ובשורה התחתונה – כל מה שצריך לדעת על תהליך מימון כספים לעסקים קטנים.
 

הגופים הרלוונטיים לתהליך – ואיך פונים אליהם

לגיוס כספים, או מימון עסק, ישנם גופים רבים. הגוף הידוע ביותר, גם למי שלא עסק בתחום זה מעולם הוא הבנק, אך כבר כאן נוכל לומר כי בדרך כלל, עדיף לבחון גופי הלוואה או מימון אחרים, שכן הבנק יבקש, ככל הנראה, תנאי ערבות לא נוחים אל מול התנאים הנוספים, ויחד עם זאת – סיכויי אישור ההלוואה או המימון מול הבנק בדרך כלל אינם גבוהים. גופים נוספים יהיו גופים חוץ בנקאיים, כגון קרנות מימון או השקעות, קרנות הלוואה וכד'.

על מנת לפנות לגופים אלה, תחילה נמליץ לבחון את צרכיו של העסק ולשים את מטרותיו הכלכליות "על השולחן" בצורה ברורה ומובהקת. לאחר מכן, נבחן את הארגונים הרלוונטיים ונבחר באופציה הטובה והמתאימה ביותר, הן בהיבט התכנית העסקית והן בהיבט סיכויי קבלת ההלוואה – להלן מספר דוגמאות בנושא:

  1. קרן הלוואות בערבות מדינה יכולה להתאים לעסקים קטנים, שכן תנאי ההלוואה וההחזרים נוחים, והמדינה למעשה ערבה להחזרת ההלוואה אל מול הבנק. כמו כן, עסקים קטנים בתחילת דרכם מהווים את בסיסה של הקרן והרצון לפתח עסקים שכאלה.
  2. ישנן מספר קרנות המציעות ליזמים צעירים ולעסקים קטנים הלוואות ללא ריבית, לטובת עידוד עסקים שכאלה ומתוך הבנת החשיבות שלהם במשק הישראלי.
  3. מימון פרטי – או למעשה מקרנות פרטיות שכל מטרתן היא השקעה או הלוואה, מתוך ראייה כלכלית ותפיסה שהעסק המדובר הוא עסק ששווה להשקיע בו, אם בהיבט הצלחה עסקית או בהיבטי צמיחה כלכלית וראייה לטווח ארוך.
  4. מימון חברתי – מימון המתפתח בימים אלו יותר ויותר עקב הגישה והחיים שסובבים סביב הרשת, ובשורה התחתונה מאפשר תהליכי הלוואה ומימון מול אנשים פרטיים. בכך אפשר להתאים בצורה האופטימלית לכל הצדדים את התנאים הרצויים.

 

איך מגיעים מוכנים?

ראשית, כפי שצוין עד כה, יש לזכור כי הלוואות חוץ בנקאיות לצעירים אמנם נתמכות על ידי גופים רבים, אך לא מתקבלות בקלות יתרה. לכן, יש לבנות תכנית עסקית מסודרת ומדוקדקת, כשבחלקה ובמהלכה ניתן יהיה להבין איזו קרן או איזה גוף יהוו את ההתאמה המושלמת לטובת גיוס האשראי. התכנית העסקית תצטרך להוות את הבסיס – שכן גם תעזור לעסק להבין את הנושאים האלו וגם, בהמשך הדרך, תהיה ה"פנים" של העסק כשבקרנות השונות יצטרכו לבחון ולהחליט האם לעזור לאותו עסק בתהליכי גיוס האשראי והמימון.

אם נרד לשורה התחתונה – גיוס אשראי לעסקים קטנים הוא תהליך כמעט מחייב, אך קיים ואפשרי. על מנת להפוך אותו למציאות צרו איתנו קשר – ונלווה אתכם בכל השלבים, מההתחלה ועד הסוף.

עדכון אחרון: 3/5/2020 1:29:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: