בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
6378*

אשראי חוץ בנקאי לעסקים

כל העסקים זקוקים לכסף נזיל, כלומר לאשראי, על מנת להתקיים. אבל צרכי האשראי של רוב העסקים הם צרכים משתנים - מסגרת אשראי יכולה להיות מצוינת בזמן מסוים, ובזמן אחר היא כבר לא תספיק או לא תתאים. הטיפול באשראי בעסק הוא נושא שיש להתייחס אליו באופן שוטף, ובחירה נכונה של מסלולי גיוס אשראי היא קריטית, והיא שתהפוך את העסק לרווחי וליעיל יותר.

הלוואה זה לא תמיד בנק

 

אשראי חוץ בנקאיעסק שזקוק לכסף נזיל באופן מיידי יכול להשיג אותו במספר דרכים. תמיד ניתן להגדיל את מסגרת האשראי בחשבון הבנק של החברה, או לקחת הלוואה בנקאית בתנאים שהבנק מציע, לאחר מו"מ. הבעיה העיקרית עם שתי האפשרויות האלה היא שהן כרוכות בהחזרי תשלומים כבדים והן פוגעות בתזרים השוטף של העסק. בנוסף, לעתים קרובות בעת שינוי המסגרת משתנים גם התנאים לרעה והריביות עולות, דבר שמהווה פגיעה כלכלית נוספת (ולעתים קרובות גם מתמשכת) בעסק.

לכן, כל עסק צריך לבחון את צרכיו האמיתיים, את יכולת ההחזר שלו ואת התנאים האופטימליים לגביו, ולבדוק את החלופות השונות של גיוס אשראי חוץ בנקאי לעסקים שקיימות לרשותו.

היתרונות של אשראי חוץ בנקאי לעסקים

הלוואות חוץ בנקאיות הפכו לפופולרית מאוד בשל היתרונות הרבים שטמונים בהן. הן קלות לביצוע, מהירות, לא דורשות היערכות מיוחדת או עריכת שינויים ונפרסות להחזרים נוחים.

היתרונות העיקריים בלקיחת אשראי חוץ בנקאי לעסקים:

 • חשבון הבנק ממשיך להתנהל ללא שינויי מסגרת וללא משיכת יתר.
 • ניתן לאחד הלוואות קודמות שיושבות על החשבון עם הלוואה חוץ בנקאית חדשה, ולפרוס אותה לתשלומים אחידים ונמוכים/ גבוהים יותר, על פי הצרכים של העסק.
 • סוגים רבים של אשראי חוץ בנקאי לעסקים ניתנים ללא הצגת ערבויות, או עם ערבויות נמוכות.

אילו סוגי אשראי חוץ בנקאי לעסקים קיימים?

הלוואה בערבות המדינה: הקרן בערבות המדינה הוקמה על מנת לסייע לעסקים הזקוקים לאשראי לצרכים הבאים:

 • הקמת עסק חדש
 • סגירת פערי תזרים ומימון ההון החוזר
 • פיתוח והשקעה בעסק קיים

הקרן מלווה אשראי חוץ בנקאי לעסקים בהיקפים הבאים:

 • עסקים חדשים ועסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪: הלוואה בגובה של עד 500,000 ₪
 • עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪: הלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון

כאמור, ההלוואה היא חוץ בנקאית שאינה יושבת על התזרים השוטף. ההלוואה נושאת ריבית נמוכה, וניתנת להחזר בתשלומים נוחים (כולל גרייס לחצי שנה). בנוסף, ניתן לקבל את ההלוואה עם הצגת ביטחונות נמוכים (10-25 אחוז מהיקף ההלוואה בהתאם למסלול המימון).

אשראי חוץ בנקאי לעסקים ללא ריבית : קרן נתן - קרן פילנתרופית לעידוד יזמות בישראל, מעניקה לעסקים חדשים הלוואות בגובה של עד 240,000 ₪ ללא ריבית וללא ביטחונות. הענקת האשראי מוגבלת לעסקים ראשונים וחדשים בלבד, לאחר הצגת תכנית עסקית מפורטת המצביעה על הפוטנציאל העסקי ועל יכולתו של העסק לשגשג. 

קרן פועלים לעסקים: בנק הפועלים הקים בשיתוף עם כלל ביטוח קרן המתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה בשם קרן פועלים לעסקים, והיא מעניקה לעסקים אשראי חוץ בנקאי לצרכים הבאים:

 • צרכי הון חוזר
 • ביצוע השקעות בעסק
 • עסקים חדשים שנמצאים בשלבי הקמת הפעילות החדשה

הקרן נותנת אשראי חוץ בנקאי לעסקים בגובה של עד 500 אלף שקלים או 10% ממחזור ההכנסות השנתי (הגבוה מבניהם). ההלוואה נושאת ריבית אטרקטיבית, והחזרי התשלומים נוחים (כולל גרייס של עד 12 חודשים).

אשראי חוץ בנקאי לעסקים במימון פרטי: ניתן לגייס אשראי בסכומים גבוהים מאלה שמציעות הקרנות דרך מסלולים נוספים מחוץ לבנק:

 • משקיעים פרטיים
 • מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה
 • הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים או ממשקיעים אסטרטגיים

מה הסיכוי לקבל הלוואה חוץ בנקאית?

אשראי חוץ בנקאי לעסקים הוא פעמים רבות כמו אוויר לנשימה, ולכן מספר הבקשות לקרנות השונות הוא גדול מאוד. למרבה הצער, רק כ-30 אחוז מההלוואות מאושרת. עם זאת, בזכות ההיכרות האישית שלנו עם מנהלי הקרנות ונהליהן, ובזכות הידע והניסיון הרב שנצברו במהלך שנות עבודתנו, לקוחותינו זוכים לאחוזי הצלחה גבוהים בגיוס הלוואות חוץ בנקאיות: 83% מלקוחותינו קיבלו את ההלוואה הנחוצה.

איך אנחנו עושים את זה?

עבור כל אחד מלקוחותינו מתאים מסלול שונה של הלוואה. על מנת לקבל הלוואה שתיתן את הסכום הדרוש בתנאים הטובים ביותר, אנו עובדים בשלושה שלבים עיקריים: ראשית אנו בוחנים היטב את הצרכים האמיתיים של העסק אל מול אפשרויות הגיוס העומדות בפניו. בשלב השני אנו מחליטים, על סמך הנתונים שהתקבלו, על מסלול ההלוואה או תמהיל ההלוואות הכי נכון. השלב השלישי כולל כתיבת תכנית עסקית מותאמת לעסק ולענף בו הוא פועל. מניסיוננו, היכרות מדוקדקת עם הדרישות של כל מסלול והכנה מרבית לבקשה - עושים את ההבדל בין דחיית הבקשה לאישורה.

צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות, על מנת להעריך את הכדאיות של בקשת אשראי חוץ בנקאי לעסקים, את ההיקף האופטימלי, ואת מסלול המימון המתאים עבורכם

מספר מדרגים:3 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: