בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

איך פונים לקרן לעסקים קטנים?

יש לכם עסק קטן ואתם רוצים לגרום לו להמריא, אבל בשביל זה אתם זקוקים להלוואה. פניתם לבנק, אבל הוא מערים אינספור קשיים, ואתם מתחילים להתייאש. רגע לפני שאתם מרימים ידיים כדאי שתשמעו על הקרן לעסקים קטנים ועל האופן בו תפנו אליה.

מהי הקרן לעסקים קטנים?

קרן לעסקים קטניםקרן לעסקים קטנים או בשמה המלא, קרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, החלה לפעול בשנת 2003 כדי לסייע לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מעניקה סיוע כלכלי להקמת עסקים חדשים ולעסקים קיימים בעלי פוטנציאל צמיחה.

הסיבה המרכזית לפעולתה של הקרן היא הפער בין חשיבותם של העסקים הקטנים לכלכלת המדינה, לבין היקף האשראי שהם מקבלים מהבנקים. הבנקים מעדיפים להעניק אשראי לעסקים גדולים אשר להם יש בטחונות רבים יותר, כך נוצר מצב בו את מרבית האשראי מקבלים מספר עסקים גדולים בעוד העסקים הקטנים נותרים עם פירורים בלבד. המדינה מכירה בכך שהעסקים הקטנים חיוניים להצלחת כלכלתה לכן היא מתערבת ומציעה עצמה כעריבה לאותם עסקים קטנים.

חשיבותם של העסקים הקטנים

על פי דו"ח של ה-OECD שפורסם בשנת 2016, עסקים קטנים ובינוניים מהווים 99.8% מהעסקים בישראל, ו-68.7% מהעובדים במגזר העסקי מועסקים בעסקים הללו. עוד קובע הדו"ח כי לעסקים הקטנים והבינוניים ישנה חשיבות עצומה בכלכלה, אך עסקים אלה נתקלים בקשיים רבים מצד המדינה. אחת הדרכים באמצעותן רוצה המדינה לפתור את הפער בין העסקים הקטנים לגדולים היא מתן הלוואות בערבות המדינה. המדינה מדגישה את החשיבות של ההשקעה בעסקים הקטנים, ומעניקה להם עזרה בקבלת הלוואות כדי שיוכלו לתפקד בצורה טובה יותר.

החשיבות של העסקים הקטנים נובעת מכך שהם מנוע מרכזי בצמיחת הכלכלה וביצירת מקומות עבודה חדשים. בנוסף, עסקים קטנים נחשבים יציבים פחות, ומושפעים מאוד משינויים. כך לדוגמה, ביטול עסקה גדולה עלול לגרום לפער תזרימי, לחובות לספקים ולקשיים כלכליים משמעותיים של העסק. עסק גדול יתמודד עם שינויים בצורה טובה יותר כיוון שיש לו כיסים עמוקים יותר, אך עסק קטן עלול לקרוס.

אילו סוגי הלוואות מציעה הקרן?

קרן לעסקים קטנים מציעה הלוואות במספר מסלולים. עסקים פעילים ורווחיים שנקלעו למצוקה תזרימית יוכלו ליהנות מהלוואה בערבות המדינה במסלול הון חוזר; עסקים שמעוניינים להתרחב על ידי השקעה במבנים או ציוד יוכלו ליהנות מהלוואה במסלול השקעות; ויזמים שמעוניינים בהקמת עסק ומחפשים מימון בתנאים טובים יוכלו להיעזר במסלול עסקים בהקמה.

אחד ההבדלים המשמעותיים בין המסלולים הוא מימון עסק חדש לעומת מימון עסק קיים. כאשר מדובר בעסק קיים שמעוניין להתרחב, או שנקלע לקשיים כלכליים הבדיקה תהיה האם לעסק יש פוטנציאל צמיחה ותידרש תכנית השקעה בה יפורט היקף המימון הנדרש וייעודו. כאשר מדובר בעסק בהקמה יש לבדוק שהוא עומד בכל דרישות הסף כדי לקבל מימון זול וארוך טווח להתחלת פעילות העסקית.

מידת ההשתתפות של הקרן תלויה במצב העסק שלכם. עסקים שמחזור המכירות שלהם בשנה הקלנדרית האחרונה היה מתחת ל-6.25 מיליון ש"ח ועסקים שנמצאים בהקמה יקבלו הלוואה של עד חצי מיליון ש"ח. עסקים עם מחזור מכירות גדול מ-6.25 ש"ח יוכלו לבקש עד 8% מהמחזור השנתי האחרון.

פנייה לקרן לעסקים קטנים

הלוואות בערבות המדינה

חשוב להבין שהלוואות בערבות המדינה הן פתרון נוח ויעיל של המדינה לקושי של העסקים הקטנים. מרבית העסקים זקוקים להלוואות מהבנק כדי לפעול, אך עסקים קטנים מתקשים לגייס בטחונות כדי לקבל הלוואה. בדיוק בנקודה הזו מתערבת המדינה וממצבת את עצמה כגורם המספק בטחון לעסק. אתם כבעלי עסק תהיו צריכים לדאוג לערבות מסוימת, אבל מדובר בסכום נמוך משמעותית ממאה האחוז לו הייתם צריכים לדאוג אילו לקחתם הלוואה ישירות מהבנק. למעשה, ערבות המדינה נעה בין 60% ל-85% ערבות ועל היתרה אתם תהיו אמונים.

אז איך פונים לקרן לעסקים קטנים?

אחרי שהבנת מהי הלוואה בערבות המדינה וכיצד המדינה מסייעת לעסקים הקטנים באמצעות קרן לעסקים קטנים אתה רוצה ליהנות מכל הטוב הזה בעצמך. משרד האוצר בחר חברות שונות דרכן יכולים בעלי עסקים להגיש בקשה לקבלת ההלוואה. יהיה עליך למלא שאלון באתר החברה, לשלם אגרה של 250 ש"ח ולשלוח את השאלון המלא. אם אתה מסתבך עם השאלון ועם ההגדרות לזכאות, תוכל לפנות לחברה מקצועית שתסייע לך בבירור מעמדך. חברת אפק מנוסה בתחום ההלוואות ויועציה יוכלו לסייע לך לקבל הלוואה שתתאים בדיוק לצרכים שלך בתנאים טובים במיוחד.

עדכון אחרון: 1/17/2018 9:57:00 AM
מספר מדרגים:38 דירוג ממוצע:4.6
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: