בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

איך הלוואות לעסקים יכולות להוציא עסק ממשבר פיננסי?

עסקים רבים בישראל מתמודדים עם קשיים כלכליים בשנים הראשונות של העסק. העובדה שרוב העסקים החדשים בישראל לא מצליחים לשרוד, איננה משמחת ועוד נוסיף, שמרבית אלו שנופלים בסופו של דבר, נופלים משום שהם נקלעו למצוקות תקציביות. בעל עסק, שמנהל את התקציב לאורך שנים, גם בעל עסק שפועל בשוק קיים עם לקוחות קבועים, לעיתים נקלע למשבר. עם זאת ועל אף האמור לעיל, בשונה מעסקים באיחוד האירופאי שנקלעו לקשיים תקציביים, בישראל המצב הוא שונה.

סיוע כלכלי מהמדינה

המדינה שלנו מסייעת המון בכל הנוגע להוצאת עסקים ממשברים פיננסיים וזאת על ידי עמותות, ארגונים וגם בעזרת הסוכנות היהודית. הסיוע ניתן באופן של הלוואות לעסקים, כאשר לרוב מדובר על הלוואות בערבות המדינה. הלוואות אלו מאפשרות לאותו עסק שנקלע למשבר פיננסי לקבל סיוע כספי, הלוואה, בתנאים נוחים, בריביות נוחות והכי חשוב – בערבות של המדינה. מה שמוריד הרבה מאוד מתח ועומס מבעל העסק עצמו, שגם ככה נמצא במצב לא פשוט מבחינה כלכלית ואישית.

הלוואות לעסקים במשבר

הטבות והלוואות לעסקים במשבר

כאמור לעיל, הלוואות לעסקים ניתנות לא רק בימיו הראשונים של העסק, אלא גם במצבים שבהם העסק נקלע למשבר. יש כמה סוגים של הלוואות לעסקים, בתנאים שונים, עם ריביות שונות ובדרישות ערבות אחרות ולהלן האפשרויות שעומדות בפני בעלי עסקים שנקלעו למשבר וזקוקים להלוואה לעסק.

הלוואות לעסקים בערבות המדינה - עסקים חדשים ו/או עסקים בעלי מחזור שנתי עד 6.25 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה בגובה של עד 500,000 ₪ ואילו עסקים בעלי מחזור שנתי של מעל 6.25 מיליון ₪ ועד 100 מיליון ₪ יכולים לקבל הלוואה בגובה של עד 8% מהמחזור השנתי האחרון.

הלוואות לעסקים מקרן פועלים - קרן פועלים לעסקים הקימה עם כלל ביטוח קרן המתחרה בקרן להלוואות בערבות המדינה והיא מציעה הלוואות לעסקים בריבית אטרקטיבית ועם החזר תשלומים נוח. הקרן מציעה הלוואות בגובה של עד 500 אלף ₪ או עד 10% ממחזור ההכנסות השנתי - הגבוה מבניהם.

הלוואות לעסקים מגופים פרטיים - חברות המעוניינות בהלוואות נוספות או בגיוס אשראי גבוה מזה שמציעות הקרנות יכולות לגייס את הכסף הדרוש דרך גופים נוספים ובכלל זאת: הלוואות לעסקים ממשקיעים פרטיים, מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה או הלוואות פרטיות מגופים מוסדיים, ממשקיעים אסטרטגיים ואף דרך יועצים עסקיים ופיננסיים המספקים פתרונות מימון לעסקים.

יציאת עסק ממשבר פיננסי

דוגמא לעסק שהצליח להבריא

מוטי, מנכ"ל לחברה מצליחה העוסקת בתחום הגינון בישראל. הוא מכר מוצרי גינון לאורך שנים. אך לאחר חמש שנים נקלע למשבר. מוטי מספר על המשבר הכלכלי שחווה לאחר פתיחת העסק שלו: "תכננתי מראש את התקציב, הכל עבד כמו שצריך, המכירות היו גבוהות וכך מן הסתם גם ההכנסות והרווחים, עד שבחודש אחד התחלתי לראות ירידה משמעותית. הבנתי שנכנס לשוק מתחרה חדש שמצליח להפיל את כל הרעיונות הישנים שלי. הייתי צריך לפתח מערכות חדשות כדי לעמוד בתחרות ולא היה לי את הכסף הדרוש לטובת העניין.

דיברתי עם מכר מהתחום שהמליץ לי על הלוואות בערבות המדינה. לא הבנתי כל כך אז את המשמעויות, אבל מהר מאוד נוכחתי לגלות שזו האופציה הכי טובה שיכולתי לחלום עליה. קיבלתי הלוואה בסכומים גבוהים מאוד, מאות אלפי שקלים, אמנם בריביות נוחות והכי חשוב, בערבות של המדינה, מה שהסיר ממני הרבה מאוד לחץ, אפשר לי לסגור את הפערים, לאזן את תזרים המזומנים ולהשקיע בפיתוח החדש שלי בראש שקט".

גם העסק שלך יכול להיחלץ מהקושי!

לסיכומו של עניין, לא משנה לאיזה משבר כלכלי העסק שלך נקלע, חשוב שתדע שלמדינה יש אינטרס לעזור. בסופו של יום, ככל שיהיו פה יותר עסקים, כך השוק הישראלי יפרח, חברות שיגלגלו מחזורי כסף בסכומים גבוהים יתרמו להון הציבורי ובשורה התחתונה, כל הצדדים מרוויחים. אם נקלעת למשבר ואתה צריך הלוואה, כדאי מאוד לבדוק על אופציה של הלוואה בערבות המדינה.

עדכון אחרון: 2/2/2020 12:23:00 PM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: