בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

קבלת הלוואה בערבות מדינה

עסקים קטנים ובינוניים חשובים ליציבות המשק וליצירת מקומות תעסוקה – הם נחשבים לקטר הצמיחה של הכלכלה המקומית בארץ. עם זאת, עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים עם מצוקת אשראי בגלל החשש של הבנקים לתת להם הלוואות. מסיבה זו מדינת ישראל, שרואה חשיבות עליונה בהצלחתם של העסקים הקטנים והבינוניים, הקימה קרן בערבות המדינה המציעה מגוון מסלולי הלוואות לעסקים קיימים ובהקמה.

הלוואות אטרקטיביות בערבות המדינה

הקרן לעסקים קטנים ובינוניים הוקמה במטרה לסייע לעסקים בשלושה ערוצים עיקריים:

  1. הלוואה להקמת עסק חדש
  2. הלוואה לצורכי מימון הון חוזר
  3. הלוואות להשקעה בעסק.

בכפוף לתנאי הקרן, עסק בהקמה זכאי לקבל הלוואה של עד 500,000 ש"ח; עסק קטן בעל מחזור מכירות שנתי של עד 6.25 מיליון ש"ח יכול לקבל הלוואה עד לסכום של 500,000 ש"ח; עסק קטן בעל מחזור מכירות גבוה מ-6.25 מיליון ש"ח בשנה יכול לקבל הלוואה נוחה עד לסכום של 8% ממחזור המכירות; עסק בינוני יכול לקבל הלוואה עד לסכום של 8% ממחזור מכירות בשנה הקודמת להגשת הבקשה; ועסק יצואן יכול לקבל הלוואה בסכום של עד 12% ממחזור המכירות שלו.

תקופת ההלוואה היא שנה עד חמש שנים, וישנה אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר (גרייס) לתקופה של עד 6 חודשים. כדאי לדעת כי המדינה מעמידה ערבויות בשיעור של 60%-85% ועל העסק להעמיד בטוחות בהתאם לתנאי ההלוואה ולדרישות מנהלי הקרן.

הלוואות בערבות מדינה לעסקים

יתרונות משמעותיים להלוואה בערבות המדינה

עסקים רבים זקוקים לפתרונות מימון ואשראי על מנת להשקיע בחברה ולצורכי הון חוזר. המדינה מעוניינת לעודד גם יזמים להקים עסקים חדשים, לכן הקרן בערבות המדינה מסייעת להם בהלוואה נוחה. מדי שנה מגישים עסקים רבים בקשה להלוואה בערבות המדינה, אך רק כ-30% מהבקשות מאושרות. לכן, חשוב להגיש את הבקשה להלוואה בעזרת המומחים של אפק פתרונות מימון – כך ניתן לשפר משמעותית את הסיכויים לקבל את ההלוואה האטרקטיבית.

חשוב להדגיש כי להלוואה בערבות המדינה יש יתרונות רבים לעסקים קטנים ובינוניים, ביניהם:

  • הלוואה חוץ בנקאית ללא פגיעה במסגרת האשראי של העסק
  • ריבית אטרקטיבית
  • תנאי החזר נוחים ומשתלמים – ניתן להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים לתקופה של עד חמש שנים
  • אפשרות לגרייס בתשלומי הקרן לתקופה של חצי שנה
  • העסק נדרש לביטחונות נמוכים.

הלוואות בערבות מדינה

תהליך קבלת הלוואה בערבות המדינה

יש לפנות לגוף המתאם מטעם הממשלה בקרן, יש להוסיף מסמכים רלוונטיים ולצרף תכנית עסקית המותאמת לעסק ולמאפייני הענף שבו החברה פועלת. לאחר פגישה עם נציגי הגוף המתאם, יוחלט האם לאשר את ההלוואה או לדחותה. אם הבקשה אושרה, העסק מופנה לאחד הבנקים להמשך טיפול ולבדיקה כלכלית. לאחר מכן מתקיים דיון בוועדת האשראי של הקרן כדי לקבוע את סכום ההלוואה ואת תנאיה.   

 

אם ברצונך לקבל הלוואה בערבות מדינה לעסק שלך בתנאים אטרקטיביים ונוחים, השאר פרטים באתר וצוות המומחים שלנו יחזור אליך בהקדם.

עדכון אחרון: 3/24/2019 2:30:00 PM
מספר מדרגים:23 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: