בדוק כמה ניתן לגייס לעסק שלך
לכל שאלה חייגו:
03-7757475

העובדות שאתם חייבים להכיר על הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים

עסקים קטנים זקוקים לאורך שנות פעילותם להלוואות. בין אם זה עבור הקמת העסק, רכישת לאי ומכונות חדשים, הרחבת העסק ופתיחת סניפים חדשים או גיוס הון להגדלת תזרים המזומנים בעתות משבר, עדיף שההלוואות יינתנו בתנאים הטובים ביותר לבעל העסק, על מנת שיוכל לעמוד בהחזרים ולאפשר את שגשוג העסק. לטובת העניין נוסדה הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, שנועדה לתת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, שעומדים בכמה תנאי סף.

האם התנאים הללו עלולים למנוע מכם לקבל את ההלוואה? לא בטוח! אך כדאי שתכירו את כולם, שבהם עליכם לעמוד על מנת לעבור את וועדת הקרן בדרך להלוואה.

תנאי הסף הנדרשים לקבלת הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים

 • היזם, מבקש ההלוואה, צריך להיות מעל גיל 25, שכן זהו הגיל המינימלי, שמאפשר ליזם להציג ניסיון תעסוקתי מספק לצורך קבלת ההלוואה.

 • על היזם חלה החובה להוכיח שיש לו ניסיון תעסוקתי בתחום בו הוא עוסק ומבקש עבורו הלוואה.

 • על העסק להיות רשום ברשויות המס כעוסק מורשה או כחברה בע"מ.

 • מחזור ההכנסות השנתי של העסק צריך לעמוד לכל היותר על 100 מליון ש"ח.

 • היזם נדרש להמציא טפסים, שמציגים חשבונות בנק תקינים שלו, של העסק ושל כל בעלי המניות והשותפים בעסק.

 • העסק אינו נמצא בתהליך של כונס נכסים, פירוק חברה או הקפאת הליכים מכל סיבה שהיא.

 • על היזמים להמציא טופס סטטוס תיקים עדכני בהוצאה לפועל, כדי להוכיח שלעסק, בעליו ובעלי המניות בו אין הגבלות, עיקולים או תיקים בהוצאה לפועל.

 • במקרים בהם מוקם עסק חדש או מועתק מקום עסק קיים למרכז מסחרי, נדרש להציג טופס 4, על מנת לוודא את תקינות המבנה ולהבטיח את פעילות העסק באופן מיידי ללא עיכובים.

 • עוסק מורשה נדרש להחתים את בן/ בת הזוג כערבים, זאת עקב הביטחונות בשיעור הגבוה שמעמידה הקרן לטובת הלווה.

 • במידה וההלוואה ניתנת לזכיין, הוא נדרש להציג דו"חות רווח והפסד של סניפים נוספים מהרשת.

 • לקבלת הלוואה למימון הון חוזר נדרש מהיזם להציג חוזה חתום עם לקוח חדש או קיים, שיוכיח שהעסק צפוי לצאת ממצוקה תזרימית בעסק.

 • יזם נדרש להציג תכנית עסקית מפורטת עם השקפה עתידית לשנה.

 • כשמדובר ביזם צעיר דורשת הקרן מהיזמים לשכור שירותי יועץ עסקי או יועץ פיננסי לעסק.

זו הלוואה בנקאית לכל דבר ועניין

רבים נוטים לחשוב, שהלוואות שניתנות בערבות המדינה הן בגדר מענק ליזמים. למעשה, קרנות סיוע שונות שמפעילה המדינה מעניקות מענקים לחברות בתחום הטכנולוגי, אך עסקים קטנים ובינוניים שמשתמשים בשירות ההלוואות בערבות מדינה למעשה לוקחים הלוואה לכל דבר ועניין, כזו שגם יש להחזיר תוך 60 חודשים, כלומר 5 שנים.

הכסף מגיע מהבנקים, אז יש ריבית

אף על פי, שזה נשמע פחות אטרקטיבי ממה שזה באמת, להלוואות בערבות המדינה יש ריבית, כיוון שהמערך כולו מגייס כספים דרך הבנקים, אך היא נמוכה יותר מזו שיציעו לכם בבנק.

האם המדינה באמת ערבה להלוואה?

מטרת ההלוואות הללו היא צמצום הסיכון של הבנק על ידי ערבות המדינה להלוואה, מה שמאפשר ליזם לקבל הלוואה גבוהה יותר ולהחזיר ריבית נמוכה יותר. יחד עם זאת, אין זה מסיר את האחריות מהיזם, שנדרש להחזיר את ההלוואה במועד שנקבע ובשיעור שנקבע בעת לקיחת ההלוואה. המדינה ערבה ליזם אך ורק במקרים בהם הבנק מיצה את כל הדרכים לקבל מהיזם את כספי ההלוואה.

לסיכום,

הלוואה בערבות המדינה מצריכה מהיזם לשנס את מתניו ולהוכיח שהוא בא כדי להצליח. הגשת הבקשה חייבת להיעשות בצורה מקצועית ובדיוק בשביל זה חברתנו כאן. אנו מתמחים בליווי ובייעוץ ליזמים ולעסקים, בהכנת הדו"חות הפיננסיים שנחוצים, בניהול משא ומתן בגיוס אשראי לעסקים לצורך קבלת תנאי ההלוואה וההחזרים הכי משתלמים.

אנחנו כאן בשבילכם.

 

עדכון אחרון: 2/10/2020 9:16:00 AM
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

שותפים עסקיים

כמה ניתן לגייס לעסק שלכם?
השאירו כאן פרטים ונחזור אליכם בהקדם: